Začala Premier League príliš skoro?

Gareth Southgate naznačil, že hráči anglických tímov podstúpili riziko, nakoľko nová sezóna Premier League odštartovala príliš skoro vzhľadom na to, že MS 2018 skončili len nedávno.

Anglický manažér vyjadril porozumenie voči klubom, keďže už teraz museli vyberať z hráčov, ktorí boli obmedzení nedostatkom času na regeneráciu od skončenia MS v Rusku. Southgate priznal, že niektorým z hráčov, ktorým nebol postačujúci odpočinok dopriaty, chýbala v predpríprave na sezónu psychická pohoda a mentálna regenerácia. Mnohí z nich, podobne ako Harry Kane, však trvali na tom, že sú fit a pripravení reprezentovať svoju krajinu.

Hráči bez psychickej pohody

Manažér anglického tímu, spomínaný Gareth Southgate sa vyjadril, že psychická pohoda je dôležitejšia ako fyzický odpočinok. Tvrdí totiž, že každý si dokáže vhodne prispôsobiť svoje tréningové zaťaženie. Navyše, mnoho tímov ešte ani nezačalo s plnohodnotným výkonom, pretože viacerí hráči sa zotavujú zo zranení. Ďalej dodáva, že nerozumie, prečo anglická liga odštartovala tak skoro, pretože to kluby postavilo do náročnej pozície. Okrem toho môže mať takýto skorý začiatok vplyv aj na stávkovanie na futbal. Ak sa vraj pozrieme napríklad na taký Tottenham Hotspur, zistíme, že tím mal mnohých zo svojich hráčov v semifinále MS2018. Klub napriek tomu musel po veľmi krátkej predsezóne postaviť svojich hráčov na ihriská. Southgate dodáva, že podľa neho to bola pre trénerov bezvýchodisková situácia.

Čakali kompetentní, že Anglicko na MS2018 neuspeje?

Sezóna Premier League začala 10 augusta, len 26 dní po víťazstve Francúzska nad Chorvátskom na štadióne Luzhniki Stadium a 27 dní od výhry Belgicka v zápase proti Anglicku v boji o tretie miesto v St Petersburgu. Španielska La Liga a talianska Serie A začali nasledujúci víkend a Bundesliga o týždeň neskôr. Southgate povedal, že vedenie anglickej ligy možno očakávalo, že hráči sa z MS 2018 vrátia už na konci júna. Na druhej strane je ale podľa neho jednoduché robiť takéto vyhlásenia a závery, no aj tí, čo spravili rozhodnutie o termíne začiatku anglickej ligy, určite mali čo zvažovať. Napriek tomu si stojí za tým, že každý predsa vedel, kedy bude semifinále i finále MS 2018 a že hráči budú preč dosť dlhú dobu.

Unavení sú aj Chorváti

Southgateove názory podporil aj chorvátsky obranca Liverpoolu, Dejan Lovren – kľúčový hráč za Chorvátsko, ktoré bolo v moskovskom finále porazené. Podľa jeho mienky je mnoho chorvátskych hráčov emocionálne vyčerpaných. Myslí si, že je to situácia porovnateľná s anglickými hráčmi, ktorí sa vyrovnávajú s tým, že sa nedostali do finále. A keď do toho hráči ani nedostanú dostatok času na oddych, nie je podľa neho jednoduché okamžite sa adaptovať. Lovren sa z Ruska tiež vrátil so zranením a Liverpoolu preto nemohol napomáhať až do konca septembra. Dodáva, že všetci hráči, ktorí boli na MS 2018, majú momentálne fázu adaptácie.

Share Button