Z Fortuna ligy na Majstrovstvá sveta? Šancu majú viacerí

Bývalí či súčasní hráči našej najvyššej súťaže majú reálnu šancu zahrať si na záverečnom turnaji v Rusku. V pomyselnom rebríčku sme si posvietili na tých, ktorí majú aspoň minimálnu šancu zúčastniť sa čo i len niektorého z radu prípravných stretnutí pred samotným šampionátom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt srbská vlajka Nemanja Matič

Pre vysokého defenzívneho stredopoliara, ktorý si na seba aktuálne oblieka dres Manchestru United, by to bola  v drese Srbska premiérova účasť na jednom z dvoch veľkých záverečných podujatí.

V úvode kvalifikácie síce v zostave Srbska chýbal, napriek tomu sa však neskôr stal plnohodnotným členom základnej zostavy. Bývalý hráč Košíc, ktorý má za sebou vyše päť sezón v anglickej Premier League, by mal patriť na Majstrovstvách sveta v Rusku k najväčším postavám svojho mužstva.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt srbská vlajka Uroš Matič

Uroš Matič začínal, podobne ako jeho starší brat Nemanja, v Košiciach. Narozdiel od svojho brata, je viac ofenzívnym typom futbalistu, ktorého hlavnou úlohou je podporiť útok.

V drese dánskej Kodane nezažíva práve vydarenú sezónu. Doposiaľ odohral iba 9 stretnutí, pričom iba v 3 prípadoch si pripísal na svoje konto plnú minutáž. Na jar sa doposiaľ nedostal na zápasovú súpisku a tak to s jeho účasťou na záverečnom turnaji vidíme skepticky.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt srbská vlajka Boris Sekulič

Výhodou kapitána bratislavského Slovana je jeho univerzálnosť. Vie zahrať na pozícii pravého obrancu či stopéra a popri tom podporiť útok. V slovenskej najvyššej súťaži má odohraných niečo vyše 200 stretnutí a k pozvánke do reprezentácie mu chýba povestný posledný krok.

V novembrovom prípravnom dvojzápase proti Číne a Južnej Kórey dal tréner Mladen Krstajič priestor viacerým hráčom z domácej súťaže. V defenzíve sa predstavili napríklad aj Nikola Aksentijevič z klubu Radnički Niš či Miloš Simonovič z Napredaku Kruševac.

Pred záverečným turnajom odohrá Srbsko zrejme už iba dve prípravné stretnutia. S účasťou Borisa Sekuliča na záverečnom turnaji to vidíme rovnako skepticky ako v prípade Uroša Matiča, pozvánku na niektoré z prípravných stretnutí by si však jednoznačne zaslúžil. A to aj s ohľadom na budúcnosť.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt srbská vlajka Aleksandar Čavrič 

Čavrič je rýchlostný typ a navyše vie byť aj gólový. V drese srbskej dvadsaťjednotky odohral v minulosti niečo vyše 20 stretnutí. Na premiérovú pozvánku do reprezentačného áčka však stále čaká. Aj v jeho prípade platí, že by mohol byť vo veku 23 rokov súčasťou generačnej výmeny, ktorá zrejme Srbsko neminie po záverečnom šampionáte.

Do reprezentácie by mu mohol pomôcť výraznejší klubový úspech či prestup do lepšieho zahraničného klubu, kde by bol viac na očiach.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vlajka nigérie Moses Simon 

Stredopoliar belgického Gentu a niekdajší hráč trenčianskeho AS by mal byť súčasťou výberu Nigérie na záverečnom turnaji v Rusku. V aktuálnej sezóne pravidelne nastupuje v najvyššej belgickej súťaži, kde má bilanciu 5 + 3. V minulosti už bol členom reprezentačného A mužstva a prípadná úspešná účasť na šampionáte by mu mohla pomôcť k prestupu do lepšej súťaže a zároveň väčšieho klubu.

Vo veku 22 rokov je nesmierne perspektívnym hráčom, o ktorého je na prestupovom trhu dlhodobý záujem.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vlajka nigérie Ibrahim Rabiu 

Aktuálne hráč bratislavského Slovanu má za sebou aj o čosi úspešnejšie sezóny. Vinou zranenia odohral v tomto ročníku iba 13 stretnutí. Príležitosť by však mohol dostať v niektorom z piatich prípravných stretnutí, ktoré Nigéria odohrá pred odchodom do Ruska.

Mužstvo vedené nemeckým odborníkom Gernotom Rohrom sa v rámci prípravy na šampionát predstaví aj v susednom Poľsku na začiatku júna zavíta s najväčšou pravdepodobnosťou do Českej Republiky.

V silnej konkurencii by musel Rabiu zapnúť na vyšší rýchlostný stupeň, aby mohol uvažovať o možnosti zúčastniť sa aspoň niektorého z prípravných stretnutí.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vlajka nigérie Kingley Madu

S účasťou niekdajšieho hráča trenčianskeho AS na záverečnom šampionáte v Rusku to nevyzerá ružovo. Madu odohral v aktuálnej sezóne minimum stretnutí. Od začiatku augusta zhruba do polovice októbra maródoval a doposiaľ odohral za belgický Waregem iba dve stretnutia.

V minulosti však nastúpil v drese Nigérie na olympijskom turnaji v Brazílii, kde si africká krajina počínala vynikajúco. Azda za všetko hovorí konečné tretie miesto a zisk bronzových medailí.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vlajka nigérie Samuel Kalu 

Ďalší potencionálny reprezentant Nigérie a bývalý hráč trenčianskeho AS. Menovec slávnejšieho Salomona si na seba aktuálne oblieka dres belgického Gentu, kde pôsobí aj vyššie spomenutý Moses Simon.

Kalu zažíva doposiaľ najvydarenejšiu sezónu čo sa týka počtu strelených gólov. Aktuálne je spolu so Simonom tretím najlepším strelcom mužstva. Konkurencia v útoku je však v podobe trojice Iwobi, Iheanacho, Musa, príliš veľká.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vlajka nigérie Fanendo Adi

Azda jeden z najzaujímavejších hráčov v našom rebríčku. V minulosti si na seba obliekal dres Trenčína a jeho rodiskom je nigérijský Lagos. Adi pôsobí aktuálne už štvrtú sezónu v americkej MLS, kde je hráčom klubu Portland Timbers. Po príchode do Spojených štátov strelecky doslova explodoval. Podľa oficiálnych štatistík zaznamenal v 112 stretnutiach 51 presných zásahov. Priemerne tak strelil gól takmer v každom druhom stretnutí, v ktorom nastúpil.

Ofciálny reprezentačný štart však doposiaľ neprišiel a to aj napriek tomu, že v sezóne 2016/2017 sa stal spolu s ďalšími dvoma hráčmi, štvrtým najlepším strelcom MLS. Menej gólov ako Adi zaznamenali aj hráči ako Drogba, Lampard, dos Santos či Kaká.

Čo by dalo Slovensko za takéhoto strelca?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt panama vlajka Erick Davis 

Spoľahlivý ľavý obranca je už tretí rok súčasťou defenzívy Dunajskej Stredy. Dres rodnej Panamy si na seba obliekol doposiaľ v 36 prípadoch. Nastúpil aj v kvalifikácii na svetový šampionát.

Zaujímavosťou je, že pre štát, ktorý sa nachádza na pomedzí Južnej a Strednej Ameriky, ide vôbec o premiérovú účasť na záverečnom turnaji. Chýbať by na ňom nemal ani obranca aktuálne tretieho mužstva našej najvyššej súťaže.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt maroko vlajka Moha Rharsalla

Držiteľ marockého a španielskeho pasu reprezentuje Maroko. To sa dokázalo kvalifikovať na záverečný šampionát po dvadsaťročnej prestávke. Ofenzívne ladený krídelník má za sebou vydarenú jesennú časť, ktorú strávil na Ukrajine. V drese Olimpiku Doneck si pripísal na svoje konto slušnú minutáž, ktorú okorenil niekoľkými presnými zásahmi.

Počas zimnej prestávky prestúpil do bratislavského Slovana. Debutoval v stretnutí proti Michalovciam, ako striedajúci hráč. V nasledujúcich stretnutiach nastúpil v základnej zostave a proti Žiline zaznamenal dva presné zásahy.

V konkurencii hráčov z vyspelých európskych súťaží to nebude mať jednoduché. O pozvánku na niektoré z prípravných stretnutí pred samotným šampionátom by sa však mal športovo pobiť.

Meno a priezviskoKlubReprezentáciaPočet štartov
Matič NemanjaManchester UnitedSrbsko36
Matič UrošFC Kodaň Srbsko 0
Sekulič BorisSlovan BratislavaSrbsko0
Čavrič AleksandarSlovan BratislavaSrbsko0
Simon Moses GentNigéria 17
Rabiu Ibrahim Slovan Nigéria 5
Madu Kingsley Zulte Waregem Nigéria 4
Kalu SamuelGentNigéria 0
Adi Fanendo Portland Timbers Nigéria 2
Davis Erick Dunajská StredaPanama 36
Moha RharsallaSlovan BratislavaMaroko 1

Foto: timbers.com

Share Button

Pridaj komentár