Vladimír Weiss potvrdil koniec v reprezentácii: Pod trénerom Hapalom hrať nebudem!

Slovenským reprezentačným futbalom v súčasnosti najväčšmi lomcuje kauza, v ktorej hrá hlavnú úlohu ofenzívny krídelník Vladimír Weiss mladší. Futbalista katarského klubu Al-Gharafa v najnovšom rozhovore potvrdil, že s národným tímom Slovenska nateraz skončil.

Po tesnej prehre s Českou republikou (0:1) v Lige národov, ktorá stála „sokolov“ miesto v B-divízii a kvôli ktorej budú mať teraz Slováci horšiu pozíciu pri žrebe kvalifikačných bojov o postup na ME 2020, sa viac hovorí o incidente zo spomínaného duelu.

POD HAPALOM HRAŤ NEBUDE

V 79. minúte, kedy tréner Pavel Hapal (49) poslal na ihrisko Adama Nemca (33) za jeho menovca Zreľáka, sa Vladimír Weiss nedostal k slovu ani v jednom stretnutí pod českým kormidelníkom. To ho vytočilo natoľko, že sa svojvoľne zodvihol a bez povolenia opustil lavičku pre náhradníkov.

„Vyvrcholenie všetkých mojich emócii, ktoré som prežíval počas celého reprezentačného zrazu,“ vysvetľoval 28-ročný Weiss ml. dôvod svojho gesta v rozhovore pre portál Šport24.sk a zároveň potvrdil, že pod trénerom Pavlom Hapalom do lopty v najcennejšom drese kopať odmieta: „Osobne si myslím, že v reprezentácii som nepovedal posledné slovo, no pod trénerom Hapalom hrať nebudem, keďže z jeho strany nepociťujem žiadnu dôveru a rešpekt voči mne.“

„Je to moje rozhodnutie, ktoré neľutujem,“ zopakoval Weiss, ktorý sa vrátil aj k momentu zo 79. minúty a po ktorom sa rozhodol v národnom mužstve, vedenom Pavlom Hapalom, skončiť. S Českým koučom po skončení stretnutia v Prahe už osobne hovoriť vraj nemal.

„Nie. Čakal som chalanov v kabíne, poďakoval som im, poprial veľa šťastia a odišiel,“opisuje momenty z pondelka Weiss mladší, „s viacerými hráčmi som sa po zápase rozprával, moje konanie pochopili.“

REPREZENTÁCIA MU BUDE CHÝBAŤ

Ofenzívny krajný záložník, ktorý patrí v drese s dvojkrížom na hrudi medzi najskúsenejších futbalistov a so Slovenskom sa zúčastnil MS 2010 v Juhoafrickej republike ako aj ME 2016 vo Francúzsku veril, že bude mať silnú pozíciu v tíme aj pod novým kordmidelníkom.

„Zo strany trénera Hapala som mal indície byť jednou z opôr reprezentácie spolu s Hamšíkom a Škrtelom. To bola pre mňa jedna z najväčších motivácii pokračovať,“prízvukuje Weiss.

„Samozrejme mi je ľúto, že momentálne nebudem v reprezentácii najmä kvôli atmosfére a vzťahom medzi hráčmi. Vždy som sa na zrazy tešil a určite mi budú chýbať,“ priznáva futbalista, ktorý dostal podporu aj od svojho otca trénera Vladimíra Weissa staršieho: „S otcom som si to hneď po zápase vydiskutoval. Neteší ho to, ale ako moja najväčšia opora ma plne akceptuje.“

S KOZÁKOM ŽIADNY PROBLÉM NEMAL

Po jeho odchode do katarskej najvyššej futbalovej súťaže v roku 2014 viacero odborníkov poukazovalo na jeho kondíciu, ktorá vraj nebola v takom stave ako predtým.

Svoje k tomu v minulosti povedal aj predošlý tréner Slovenska Ján Kozák starší, Weiss mladší ale tvrdí, že na zraz sa snažil prísť vždy v čo najlepšej forme.

„S trénerom Kozákom som nemal žiadne problémy a na zrazy som prišiel vždy 100 % pripravený. V Katare som momentálne s rodinou spokojný a moju budúcnosť nateraz neriešim,“ uviedol stručne bratislavský rodák, ktorý si ani nerobí nič z toho, že ho ľudia už zaškatuľkovali ako „zlého muža“ slovenského futbalu: „Názory ľudí ja osobne neovplyvním. Na ihrisku sa vždy snažím nechať maximum a myslím si, že ten, kto futbalu rozumie, to vidí.“

Share Button