Video: Zober si príklad z Messiho. Svet odsudzuje herca Neymara!

Zvíjal sa – akoby v smrteľnom kŕči. Pripomínal rybu na suchu, ktorá úpenlivo a bez štipky nádeje lapá po dychu.

Neymar. Futbalový génius. Mašina na góly. Jeden z najlepších hráčov všetkých čias. To všetko sú asociácie, ktoré sa zjavia fanúšikom v mysliach, keď si spomenú na brazílsku superhviezdu. Nejeden si však útočníka parížskeho St. Germain spojí aj s iným, podstatne nelichotivejším prirovnaním – simulant.

„Jeden hráč nás pripravil o mnoho času. Vyskytla sa chvíľa, keď sa nehralo štyri minúty. Herci do futbalu skrátka nepatria,“ hovoril po osemfinálovom zápase medzi Brazíliou a Mexikom (2:0) Juan Carlos Osorio, tréner zdolaného tímu.

Jeho mužstvo poslal z Ruska domov najmä jeden muž – Neymar. Prvý gól strelil, druhý pripravil. To však po záverečnom hvizde zaujímalo málokoho. Brazílčan na seba znovu upútal pozornosť aj inak ako tradičnými finesami, rýchlymi kľučkami a okúzľujucou technikou.

Necelých dvadsať minút pred koncom ležal Neymar za postrannou čiarou. V tom k nemu prišiel mexický stredopoliar Miguel Layún. Z občerstvovacej stanice si najprv vybral fľašu s vodou a vzápätí (nenápadne, no s veľkou pravdepodobnosťou úmyselne) pristúpil súperovi pravý členok. Ten členok, pre ktorý Neymar pauzoval v závere minulej sezóny.

Čo nasledovalo potom, niektorých pobavilo, iných pobúrilo, ďalších utvrdilo v tom, že Neymar hrá na ihrisku veľké divadlo – nie však futbalové. Brazílska desiatka sa zvíjala, trepala sa – akoby v záchvate. Hoci šlo o nepríjemný zákrok (o tom niet pochýb), reakcia Neymara bola neprimeraná.

„Zákrok na mňa bol nešportový,“ obhajoval sa po zápase 26-ročný strelec.

To je pravda, no rovnakú charakteristiku si zaslúži aj Neymarova scénka. Nie div, že vo svete si vyslúžila viacero vtipných reakcií. Mexickí fanúšikovia natočili video, na ktorom teatrálne napodobňujú Neymara. Ďalší kreatívec ho zobrazil ako padá k zemi a zvíja sa v bolesti po podaní ruky.


 

Share Button