VIDEO: Vrtuľník zhorel v plameňoch. Majiteľ Leicestru bol na palube

Majiteľ anglického futbalového klubu Leicester City Vichai Srivaddhanaprabha podľa všetkého zahynul pri páde vrtuľníka. Viaceré britské médiá informovali, že 60-ročný thajský miliardár bol na palube stroja, ktorý sa v sobotu večer zrútil krátko po odlete z trávnika King Power Stadium.

Polícia o obetiach tragédie doposiaľ neinformovala. Podľa agentúry Reuters bolo na palube celkovo päť ľudí.

Nehoda sa udiala hodinu po skončení zápasu LCFC proti West Hamu (1:1). Srivaddhanaprabha len málokedy chýba na domácich dueloch. Podľa denníka Guardian po zápase letel domov do Londýna.

Vrtuľník však krátko po tom, ako preletel ponad štadión, dostal technickú poruchu. Podľa očitých svedkov skolaboval motor a stroj sa zrútil na parkovisko pred štadiónom. Nasledoval výbuch a vrtuľník zachvátil mohutný oheň.

Držiteľ permanentky City, ktorý si neželal byť menovaný, pre BBC uviedol, že po explózii vybehol z budovy štadióna medzi prvými brankár Kasper Smeichel – nasledovaný personálom a ochrankou.

Srivaddhanaprabha, štvrtý najbohatší človek v Thajsku s majetkom štyri miliardy dolárov, kúpil Leicester v roku 2010. O šesť sezón neskôr klub senzačne vyhral Premier League – s predsezónnym kurzom 5000:1.

„Líšky“ si potom zahrali aj v Lige majstrov, kde to pri svojej premiérovej účasti dotiahli až do štvrťfinále.

Na mieste incidentu v sobotu v noci zasahovali polícia, záchranka i hasiči. Momentálne prebieha vyšetrovanie, polícia oznámi podrobnosti v priebehu niekoľkých hodín.

AKTUALIZUJEME…


 

Share Button