VIDEO: Tréner Hapal a slovenskí reprezentanti reagujú na prehru v Česku

Slovenská futbalová reprezentácia zostúpila do C-divízie Ligy národov. V pondelňajšom záverečnom stretnutí 1. skupiny B-divízie prehrala na trávniku Česka 0:1 gólom Patrika Schicka z 32. minúty.

Slováci obsadili v tabuľke tretie miesto s troma bodmi za piatkové víťazstvo nad postupujúcou Ukrajinou (4:1), Česko zdolalo SR v oboch vzájomných dueloch, získalo šesť bodov a skončilo druhé.

Hlasy po zápase /RTVS/:

Pavel Hapal, tréner SR: “Myslím, si že sme neodohrali vôbec zlý zápas, najmä v úvode. Ale hrali sme už potom komplikovane a nevytvorili sme si čisté šance. Strácali sme tam veľa lôpt. Súper asi zaslúžene zvíťazil. Snažili sme sa to hrať veľmi kombinačne, mali sme to asi zjednodušiť.”

Marek Hamšík, stredopoliar SR: “Bol to ťažký derby zápas. Prvých 20 minút sme mali dobrých, no Česi nás potom prevýšili, trestali naše chyby v zadných radoch a udreli z protiútokov. Hrali jednoduchšie a priamočiaro. Mali sme dobrý začiatok, ale chcelo to viac. Snažili sme sa vyrovnať, ale nevytvorili sme si čisté šance.”

Matúš Bero, stredopoliar SR: “Nemyslím si, že sme odohrali nejaké zlé stretnutie, bohužiaľ, súperovi vyšiel jeden protiútok. Bol ťažký terén, nechcem sa vyhovárať, ale možno to chcelo trochu zjednodušiť našu hru.”

Miroslav Stoch, stredopoliar SR: “Na jednu stranu som sa to snažil nevnímať, že hrám na štadióne Slavie. Sme sklamaní, chceli sme tu vyhrať. Nič sa nedá robiť, musíme ísť ďalej. Skúšali sme stále niečo s tým urobiť, ale Česi dobre bránili. Nejaké náznaky sme tam mali, ale nedotiahli sme to. Chýbala nám finálna prihrávka.”

 

Share Button