VIDEO: Škrteľ je výnimočný hráč, tvrdí tréner Fenerbahce.

V mikrosúboji Slovákov v Európskej lige úspešnejší Martin Škrtel, Róbert Mak.

 

Hráči Fenerbahce sa ujali vedenia v 21. minúte po zásahu alžírskeho kanoniera Islama Slimaniho. Líder najvyššej ruskej súťaže mal ideálnu príležitosť na vyrovnanie v 44. minúte. Loptu si na biely bod postavil práve Mak, ktorého strela sa odrazila od rúk brankára hostí do brvna a následne tesne pred bránkovú čiaru.

Podľa trénera Zenitu Sergeja Semaka zohral dôležitú rolu fakt, že jeho mužstvo sa naposledy predstavilo v súťažnom zápase pred dvoma mesiacmi, konkrétne 13. decembra v záverečnom dueli fázy EL proti Slavii Praha. “Je náročné oficiálne odštartovať kalendárny rok v čase keď sú ostatné európske tímy rozbehnuté a krok za krokom sú v čoraz lepšej forme”, konštatoval Semak a zároveň vysvetlil, prečo zveril realizáciu pokutového kopu práve Makovi: “Je pravda, že jedenástky u nás pravidelne kope Arťom Dziuba, ale pre viacero dôvodov máme aj iných hráčov. Jeden z nich je aj Róbert Mak, ktorý na seba zobral zodpovednosť. Bohužiaľ, nepodarilo sa mu skórovať.

Tréner víťazného mužstva Ersun Yanal mal dôvod na radosť a po skončení merania síl ocenil aj výkon slovenského stopéra Martina Škrteľa: “Je to výnimočný hráč a profesionál, ktorého netreba špeciálne motivovať na takéto dôležité zápasy. Zo všetkých futbalistov v našom kádri bol zrejme najviac pripravený, čo sa ukázalo už pred stretnutím a aj počas neho. Nemyslím si, že sa musel inak chystať na zápas proti svojmu bývalému zamestnávateľovi, jeho prístup zostáva stále rovnaký”, uviedol Yanal, narážajúc na fakt, že Martin Škrteľ pôsobil v petrohradskom klube v rokoch 2004 – 2008.

 

Share Button