VIDEO: Šialený skutok v Moto2, pretekár Fenati bol tímom okamžite vyhodený

V motocyklových pretekoch Moto2 sa stal incident, o ktorom hovorí celý, nielen motocyklový svet. Na okruhu v San Marine v nedeľu sa dopustil Talian Romano Fenati priestupku, za ktorý dostal okamžite stopku na dve ďalšie podujatia seriálu, no následne ho aj jeho tím Marinelli Snipers vyhodil.

Stalo sa tak po incidente, keď pri predbiehacom manévri stlačil brzdu rivalovi Stefanovi Manzimu, a to v rýchlosti vyše 220 km/h! Manzi mal čo robiť, aby svoj stroj udržal pod kontrolou a, našťastie, sa nič vážne nestalo.

Romano Fenati sa po incidente ocitol pod obrovskou kritikou odborníkov, ostatných jazdcov a celej verejnosti tohto dvojkolesového športu. Po stopke od vedenia Moto2 reagoval aj samotný tím Marinelli Snipers, ktorý s jazdcom rozviazal zmluvu.

Oznamujeme, že Marinelli Snipers Team končí zmluvu s Romanom Fenatim pre jeho nešportové a veľmi nebezpečné konanie, ktoré len vrhá zlý obraz na všetkých. S veľkou ľútosťou musíme priznať, že jeho nezodpovedný skutok ohrozil život iného jazdca, čo je neospravedlniteľné. Tento pretekár od tohto momentu nebude figurovať v žiadnych pretekoch pod značkou Marinelli Snipers Team,“ píše sa v oficiálnom stanovisku, ktoré je doplnené rozsiahlym ospravedlnením pre všetkých sponzorov, jazdcov a fanúšikov tohto rýchleho športu.

Share Button