VIDEO: Rafael Benítez má v rukách budúcnosť Martina Dúbravku: Verím, že šanca je vysoká!

Slovenskému reprezentačnému brankárovi Martinovi Dúbravkovi sa v januári obrátil život naruby. Doslova pár minút pred uzatvorením zimného transferového obdobia šiel z pražskej Sparty do anglického Newcastlu United na hosťovanie do konca sezóny.

Fanúšikovia „strák” si ho za štyri mesiace rýchlo obľúbili. Dokazuje to aj fakt, že po poslednom zápase sezóny, v ktorom Martin Dúbravka vychytal nulu a doviedol tak Newcastle k jednoznačnému víťazstvu 3:0 nad londýnskou Chelsea, skandovali jeho meno.

A nielen oni, ale aj samotný odchovanec žilinského futbalu, aktuálne napäto čaká na verdikt klubu. Vyplatia za neho „The Magpies” šesť miliónov eur, čo by bol, mimochodom, nový rekord českej ligy pokiaľ ide o brankára, alebo sa jeho dobrodružstvo na Ostrovoch skončí?

„Moje hosťovanie trvá do 31. mája 2018. Dovtedy by sa malo všetko uzavrieť,”rozhovoril sa Martin Dúbravka a jedným dychom dodal, „všetko by sa malo odvíjať od toho, či tréner Rafael Benítez ostane alebo odíde. Všetky možné prestupy začne klub riešiť až po tom. Tento týždeň ukáže, či Rafael Benítez ostane. A potom uvidíme ako sa vyvinie aj moja situácia.”

Dvadsaťdeväťročný gólman síce má určité indície, no stopercentná istota mu stále chýba. „Ľudia z klubu mi vraveli, že sú spokojní a boli by radi, ak by som ostal. Ako som už povedal, všetko závisí od Rafaela Beníteza. Pevne verím, že moja šanca je vysoká. V priebehu nasledujúcich dní sa to definitívne uzavrie,” pokračoval vo vysvetľovaní Martin Dúbravka.

Jedna z najlepších futbalových súťaží na svete, a azda aj najpopulárnejšia, na neho zapôsobila. „Každý futbalista túži hrať v jednej z najlepších líg. Ja mám za sebou len akúsi ochutnávku. Užíval som si každý zápas či tréning, pretože tí hráči majú obrovskú kvalitu,” uviedol bývalý brankár Žiliny, dánskeho Esbjergu, Slovana Liberec a Sparty Praha.

„Bol to pre mňa obrovský skok, ale musel som sa rýchlo adaptovať a zžiť sa s mužstvom. Nemal som čas na nejaké rozmýšľanie čo a ako bude. Keď hráč okúsi Premier League a vidí nielen tú kvalitu, ale aj záujem ľudí a médií, tak ihneď si začne predstavovať, že tam bude pokračovať vo svojej kariére,” skonštatoval Martin Dúbravka.

Odchovanec žilinského futbalu ukončil ligovú sezónu 13. mája. Čakanie na medzinárodné zápasy Slovenska s Holandskom a Marokom, ktoré sú na programe 31. mája a 4. júna, si spríjemnil utorňajším zápasom hviezd v Žiline. Jeden z gólov inkasoval aj od niekdajšieho obávaného kanoniera Mareka Mintála.

Martin Dúbravka si na túto tému s úsmevom zažartoval. Ak by v Newcastli United vedeli, že dostal gól od 40-ročného hráča, ktorý už navyše ukončil aktívnu kariéru: „…tak by povedali, že je to predsa fantóm,” zasmial sa úspešný brankár.

„Dostal som gól, ale je potrebné povedať, že aj keď to bola iba exhibícia, chalani sa vôbec nešetrili. Chceli vyhrať. Najmä Miro Barčík, ktorý chcel vždy len víťaziť,” doplnil.

Share Button

Pridaj komentár