VIDEO: Pavel Hapal reagoval na odchod Vladimíra Weissa: My ho poznáme

Pod vedením trénera Jána Kozáka bol krídelník Vladimír Weiss stabilným účastníkom slovenských zápasov. Ak aj nenastúpil v základnej zostave, tak sa dostal na ihrisko aspoň v druhom polčase. Nový kouč Pavel Hapal ho však nechal sedieť na lavičke aj doma s Ukrajinou (4:1), aj v Prahe (1:0). A to sa 28-ročnému hráčovi katarského klubu Al-Gharafa očividne nepáčilo.

Kormidelník slovenskej futbalovej reprezentácie prvýkrát striedal v pondelňajšom zápase s Českom v 58. minúte, keď stiahol Jána Greguša s Albertom Rusnákom a do hry poslal dvojicu Ondrej Duda – Róbert Mak.

Tretie striedanie využil zhruba desať minút pred koncom, tentoraz vymenil Adama Zreľáka za Adama Nemca. Vladimírovi Weissovi bolo v tej chvíli jasné, že po piatkovom zápase s Ukrajinou si do lopty nekopne ani v pražskom Edene.

Namiesto toho, aby sledoval so spoluhráčmi záver federálneho derby z lavičky, zmizol v útrobách štadióna. Jeho neprítomnosť si navyše nevšimol ani samotný tréner Pavel Hapal.

„Koučoval som mužstvo a dozvedel som sa to, až po zápase, keď som vošiel do kabíny,” ozrejmil na pozápasovej tlačovej konferencii, „čo vám na to môžem momentálne povedať? Nič. S hráčom sa budem snažiť vykomunikovať, čo ho k tomu viedlo. Potom uvidíme, ako to vyhodnotíme.”

„Dokonca mi podal ruku a nepovedal nič. My Vlada Weissa poznáme. Vieme akým spôsobom hrá a rozhodli sme sa pre túto alternatívu. Do zápasu sme ho nepustili, ale nikde nie je napísané, že v ďalších stretnutiach nebude hrať. V tom nevidím žiadny problém,” dodal Pavel Hapal po neúspešnom zápase s Českom.

Vladimír Weiss odohral v najcennejšom drese už takmer 70 zápasov, v ktorých strelil sedem gólov. Slovensko reprezentoval na Majstrovstvách sveta 2010 v Juhoafrickej republike i na Majstrovstvách Európy 2016 vo Francúzsku. V národnom mužstve debutoval 12. augusta 2009, keď v 63. minúte zápasu na Islande (1:1) vystriedal na ihrisku Róberta Vitteka.

 

Share Button