Video: Majstrovský Spartak s tenisovým nákladom od Žiliny!

Čerstvý majster slovenskej futbalovej Fortuna ligy Spartak Trnava utrpel debakel na trávniku Žiliny 0:6 v sobotňajšom stretnutí predposledného 9. kola skupiny o titul nadstavbovej časti.

Spartak hanebný nezdar nemusí mrzieť, už minulý týždeň si zabezpečili prvý ligový triumf po 45 rokoch, Žilina je štvrtá, v poslednom kole zabojuje o účasť v Európskej lige na trávnika Slovana Bratislava.

MŠK ŽILINA – FC SPARTAK TRNAVA 6:0 (3:0)

Góly: 13. Káčer, 21. J. Mihalík, 23. Hancko, 56. S. Mráz, 59. Holúbek, 86. F. Kubík, ŽK: 9. Kaša (Žilina), rozhodovali: Marhefka – Benko, Žákech

Zostavy:

Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša (46. Králik), D. Hancko, Kubík – Káčer, Pečovský (71. Bičachčjan), Škvarka – J. Mihalík, S. Mráz, Holúbek (90.+ Balaj)

Trnava: Vantruba – Čanturišvili, Hladík, Godál, Čonka – L. Greššák, Pehlivan – Brigant (72. Lovás), Š. Pekár (61. M. Oravec), Ofosu (90.+ Čeredničenko) – Egho

Hlasy trénerov:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: “Chlapci vynikajúco odpracovali zápas, sami si ho ukočírovali a odkoučovali. Je to fantastické a už ma nepotrebujú (smiech). Ďakujem im za predvedenú hru, ktorú predvádzali, predvádzajú a verím, že budú predvádzať. Držím im v tom palce a budem ich v tom podporovať všade a za každých okolností. Povedal som im pred zápasom, že tento duel nie je o mne. Som vďačný za tento krásny deň. Ďakujem všetkým fanúšikom, malo to ‘gule’. Je to odmena pre celý klub, že sa dá nejaký projekt ukončiť seriózne a so všetkou vážnosťou. Naša misia nie je na konci, hráme zaujímavý zápas vonku. Chceme fanúšikom, hráčom a menežmentu priniesť Európsku ligu a verím, že to dokážeme spraviť. Ak to aj náhodou nevyjde, nič sa nemení. Náš cieľ je jasný, budeme makať až do konca a spravíme pre to maximum.”

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: “Adrián Guľa sa ma pýtal pred zápasom, prečo som ako majster smutný. Tak trochu som totiž očakával a bál sa, že to bude ťažké a dopadne to takto. Dva roky máme problém so Žilinou. Keď sa koncentrujeme, je to v poriadku, keď k tomu pristúpime zle a Žilina má formu, skončí to takto. Nemôžem byť na chlapcov nahnevaný, lebo ukázali tento rok neuveriteľné výkony. Dúfam, že na túto prehru zareagujú a v poslednom zápase budú koncentrovaní, pristúpia k nemu seriózne a budú úspešní.”

Zdroj: TASR

Share Button

Pridaj komentár