VIDEO: Karol Csontó reaguje na špekulácie: Ako to bolo so Škrtelom, pôjde Kucka späť do AC a čo bude so Škriniarom?

V súčasnosti sa dosť debatuje o budúcnosti viacerých slovenských futbalistov. Ján Ďurica i Tomáš Hubočan skončili v Trabzonspore a ich nové kluby zatiaľ nie sú známe. Talianske médiá informovali o tom, že Juraj Kucka by sa mohol vrátiť do AC Miláno, bundesligové kluby sa pre zmenu dosť intenzívne zaujímajú o Lászlóa Bénesa. Meno Martina Škrtela spájali s Glasgowom Rangers a o klebetách okolo Milana Škriniara by sa dala napísať celá kniha.

Futbalový agent Karol Csontó z agentúry Stars & Friends teraz reagoval na všetky chýry, ktoré sa šíria v súvislosti s jeho zverencami. A zdá sa, že slovenských futbalových fanúšikov čaká poriadne horúce prestupové leto.

O možnom návrate Juraja Kucku do AC Miláno…

„Je o neho záujem, ale Trabzonspor o tom momentálne nechce diskutovať. V klube sú s ním spokojní, bol najlepší hráč a naplnil všetky očakávania. Takže momentálne nevidím jeho odchod z Trabzonsporu ako reálny.”

O budúcnosti Matúša Bera…

„Myslím si, že do dvoch týždňov jeho budúcnosť vyriešime. Je veľká pravdepodobnosť, že odíde z Trabzonsporu. Momentálne máme dve ponuky, ktoré nechcem špecifikovať, aby z toho neboli špekulácie. Jedna je na hosťovanie v holandskej lige, druhá na riadny prestup.”

O Lászlóovi Bénesovi…

„Čo sa týka Lászlóa Bénesa, intenzívne to spoločne s ním aj Borussiou Mönchengladbach riešime už dva mesiace. Momentálne máme dve-tri možnosti v Bundeslige, kde je o neho fakt veľký záujem. S Borussiou Mönchengladbach sme sa však dohodli, že budúcu sezónu ostane v klube. László Bénes cíti, že pokiaľ bude fit, tak má šancu hrať a aj Borussia Mönchengladbach potvrdila, že patrí medzi lídrov tímu a najväčšie talenty. V jeho prípade by teda nemalo zmysel, aby menil dres.”

O záujme Glasgow Rangers o Martina Škrtela…

„Martin Škrtel je vo Fenerbahce najlepším hráčom a má ešte na rok zmluvu, takže si myslím, že ho nepustia. Indície smerom ku Glasgowu Rangers boli len v rovine špekulácií. Záujem tam bol, so Stevenom Gerrardom som osobne telefonoval, ale nie je reálne, aby z Fenerbahce išiel do Glasgowu Rangers. Hoci rešpektuje Stevena Gerrarda, momentálne ešte rok určite ostane. Pokiaľ by sme nedostali nejakú inú zaujímavú ponuku.”

O špekuláciách, že Martina Škrtela chce Newcastle United…

„Newcastle vôbec nebol reálny. Newcastle momentálne má iba 40 miliónov eur na prestupy, čo je obrovský problém pre Rafaela Beníteza a téma Martin Škrtel – Newcastle United ani nebola, pretože oni momentálne ani nepotrebujú stredného obrancu. Bola to viac otázka špekulácií médií.”

O tom, čo bude s Tomášom Hubočanom…

„Pre nás to je otázka ďalšieho mesiaca. Boli sme si skoro istí, že ostane v Trabzonspore, lebo hral vynikajúco. Bohužiaľ, finančná situácia klubu nedovoľuje, aby ho kúpili. Musíme na to reagovať. Stále ma zmluvu na ďalšiu sezónu s Olympique Marseille. Zajtra tam letím. Mám stretnutie so športovým riaditeľom Andonim Zubizarretom, aby sme prediskutovali Tomáša Hubočana a aj sedemnásťročného Dominika Topoľského, ktorému chcú dať v Olympique Marseille profesionálnu zmluvu.”

O tom, či sa splní prianie Adama Nemca, ktorý si chce pred ukončením kariéry ešte dobre zarobiť…

„Snažíme sa mu vyhovieť. Mal dobrú sezónu a je zadarmo, takže sa pokúsime naplniť jeho očakávania. Nejaké ponuky sme už dostali, najmä z klubu Steaua Bukurešť, ale momentálne nechce ostať v Rumunsku. Takže riešime aj ďalšie kluby a čakáme, ako sa vyvinie prestupové obdobie.”

O tom, či Adam Nemec zamieri do arabského sveta…

„To by bolo najideálnejšie, ale pravidlá v arabskom svete sú trochu obmedzené. V jednom klube môžu hrať iba traja cudzinci. Je to tam stále naplnené a väčšinou sa to mení najmä v januári. Rovnako aj v Číne. V arabskom svete má navyše päť – šesť klubov ťažkú finančnú situáciu. Ale to sa neustále mení. Raz je to lepšie v Saudskej Arábii, raz je to lepšie v Emirátoch. Trh sa teda vyvíja rôznym spôsobom.”

O tom, či bude Marek Rodák nasledovať Martina Dúbravku a pôjde do Premier League…

„Keď pred rokom predlžoval Marek Rodák zmluvu s Fulhamom, tak dohoda bola jasná – nech chytá League One a pokiaľ bude všetko v poriadku, a bude robiť tie správne pokroky, tak bude pripravený pre Fulham a Premier League. Takže máme isté očakávania, ako sa to vyvinie. Podľa poslednej debaty s Fulhamom by mali Mareka pustiť niekam na hosťovanie.

Najlepšie riešenie by bolo Championship. Ak tam bude budúcu sezónu pravidelne chytať, tak som presvedčený, že šanca stať sa postupne prvým brankárom Fulhamu bude veľmi reálna. Pokúsime sa vybrať pre neho ten správny klub v Championship. Teraz je otázne, či ostane v klube, za ktorý chytal doteraz, lebo máme aj ďalšie dve-tri možnosti.”

O tom, kde bude pokračovať Ján Ďurica…

„Želal by som si, aby všetci naši hráči boli v 36 rokoch v takej fyzickej kondícii ako Jano Ďurica. Je to obdivuhodné. Momentálne je na dovolenke. Pre neho by bol ideálny klub niekde v okolí – Praha, Budapešť, Viedeň. Ale stále je možné, že ostane aj v Turecku. Tam sa prakticky ešte vôbec nerozbehli prestupy. Máme na to tri mesiace.”

O tom, či Milan Škriniar skutočne ostane v Interi Miláno…

„Videli sme už v minulosti niekoľko prípadov, keď kluby aj hráči povedali, že ostanú, ale jediný, kto môže ukázať čo bude, je samotný prestupový trh. Áno, Milan je spokojný v Interi Miláno, odohral fantastickú sezónu, čo je pre neho obrovský kredit. Fanúšikovia ho milujú. Poviem úprimne, že byť v 22 rokoch jedným z najlepších obrancov na svete, je obrovská prestíž. A nemyslíme si, že sme v pozícii, aby sme búchali po stole, že chceme ísť preč.

Dostávame ponuky od TOP 5 svetových klubov, ale nie sme v pozícii, že by sme chceli ísť preč za každú cenu. Nemáme sa kam ponáhľať z Interu Miláno. Jedine, že by prišla ponuka, ktorá by z Milana spravila najdrahšieho obrancu. A musel by to byť klub, v ktorom má reálnu šancu hrávať, lebo v jeho veku je to to najpodstatnejšie. Inter Miláno mu ponúkol novú zmluvu, ktorá je fakt dobrá.”

Zdroj: sport.sk

Share Button

Pridaj komentár