VIDEO: Hráči i Ján Kozák vysvetľujú, prečo v druhom polčase „prestali hrať“

Slováci predvádzali v prvom dejstve štvrtkového prípravného zápasu s Holandskom (1:1) skvelé futbalové divadlo. Holanďania boli zo zverencov trénera Jána Kozáka miestami zúfalí. Po úvodnej „oťukávačke“ otvoril skóre už v ôsmej minúte Adam Nemec a do konca polčasu mohli zvýšiť ešte Marek Hamšík i Juraj Kucka. Svoje šance však nevyužili.

Kto čakal, že po polčasovej prestávke budú Slováci pokračovať v „utláčaní” „Oranjes”, bol poriadne a najmä nemilo prekvapený. Obe mužstvá sa vrátili na trávnik ako vymenené a zatiaľ čo náš holandský súper bol čoraz aktívnejší, my sme nevedeli kam skôr skočiť.

Takýto vývoj si nevedel vysvetliť ani autor nášho jediného gólu Adam Nemec. „Prvý polčas sme odohrali veľmi dobre, ale potom sme z nepochopiteľných príčin prestali hrať. V druhom polčase to už nebolo dobré. Nesmieme však zabúdať, že sme hrali proti Holandsku, ktoré je veľmi kvalitné,” vyriekol útočník Dinama Bukurešť.

Možné vysvetlenie poklesu výkonu v druhom polčase sa pokúsil nájsť aj zastupujúci kapitán Marek Hamšík. „Povedal by som, že kondične sme na tom boli trochu zle. Mierne sme odpadli. Nehrali sme aktívne, kým Holanďania nás napádali. A s tým sme mali problém. Celé mužstvo sa snažilo, ale druhý polčas sme mali hluchý,”poznamenal líder slovenského tímu.

„Holanďania nás donútili behať bez lopty a to sa prejavilo v druhom polčase. Súper zvýšil aktivitu a mal väčší pressing. Prvýkrát sme však Holandsku ‚uchmatli body’, ja som s remízou spokojný,” dodal Marek Hamšík.

V podstate takmer rovnako to videli aj jeho spoluhráči z obrany Peter Pekarík a Milan Škriniar. Obranca nemeckej Hertha Berlín videl možnú príčinu aj v tom, že pre viacerých Slovákov sa skončila ligová sezóna už pred dvoma – troma týždňami.

„V druhom polčase sa Holanďania vysunuli a po kombinačnej stránke boli lepším mužstvom. Nám to robilo problémy. Pre niektorých chalanov sa skončila sezóna skôr, pre iných neskôr. Niektorí hrávali viac, iní menej. V druhom polčase nám už dochádzali sily,” vysvetlil Peter Pekarík.

Na jeho slová nadviazal aj Milan Škriniar: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Začali sme rýchlym gólom, čo bolo super. V druhom polčase nám už však dochádzali sily a Holanďania ukazovali svoju kvalitu.”

Na záver sa o svoj pohľad na daný problém podelil aj tréner národného tímu Ján Kozák, ktorý vo štvrtok odkoučoval na reprezentačnej lavičke jubilejný 50. zápas.

„V prvom polčase sme boli lepším mužstvom. Boli sme istejší na lopte, kombinačne zdatnejší a vytvorili sme si viac príležitostí na gól než súper,” rozrozprával sa Ján Kozák.

Úspešný tréner následne pokračoval: „V druhom polčase nás Holanďania predčili. Boli lepším tímom. V prvom rade musíme rešpektovať silu súpera. Od toho sa odvíjajú aj ďalšie veci. Ak chcete odohrať taký zápas proti tak silnému súperovi a v takom tempe celých 90 minút, tak všetci hráči musia byť po fyzickej stránke maximálne pripravení.”

„A vieme aká je situácia u nás. Niektorí futbalisti nehrávajú pravidelne, iní hrajú málo. Je to na škodu, pretože potom jednoducho nie je možné, aby hráč, ktorý pravidelne nehráva náročné zápasy, vydržal také tempo 90 minút. V tom bol problém.”

„Nemáme takú širokú základňu futbalistov, aby sme mohli nasadzovať hráčov podľa toho, ktorí momentálne hrávajú a sú lepšie pripravení. Máme svojich futbalistov, ktorí majú kvalitu a občas máme šťastie, že v asociačnom termíne hrávajú aj v kluboch. A niekedy to šťastie nemáme,” uzavrel kormidelník Ján Kozák.

Zdroj: sport.sk

Share Button

Pridaj komentár