Futbalisti Chorvátska sa stretnú s Francúzskom vo finále MS 2018 v Rusku. V stredajšom druhom zápase semifinále v moskovských Lužnikách zdolali Anglicko 2:1 po predĺžení. Angličania síce viedli od 5. minúty po góle Kierana Trippiera, po zmene strán však vyrovnal Ivan Perišič a v 109. minúte rozhodol Mario Mandžukič.

Chorvátsko sa do finále svetového šampionátu prebojovalo premiérovo, jeho doterajšie maximum bolo tretie miesto z roku 1998. Anglicko prehralo v semifinále rovnako ako pri predchádzajúcej účasti v tejto fáze, v roku 1990 obsadilo štvrtú priečku.

Finále je na programe v nedeľu o 17.00 SELČ opäť v Lužnikách. Duel o bronz medzi Anglickom a Belgickom sa odohrá v sobotu o 16.00 SELČ v Petrohrade.