Video: Borussia Dortmund – Tottenham Hotspurs 0:1

“Žlto-čierni” čelili priam nesplniteľnej úlohe a napriek vynikajúcemu výkonu v utorňajšej osemfinálovej odvete nedokázali v stretnutí prekonať výborne chytajúceho Huga Llorisa.

Naopak, Tottenham potvrdil pozíciu favorita a na vysoký domáci triumf nadviazal aj na pôde súpera tesným triumfom 1:0. “Kohúti” tak zopakovali svoj najväčší úspech v novodobej histórii LM – postup do štvrťfinále, v ktorom sa predstavili aj v ročníku 2010/2011.

“Futbal je o viere a o tom ukázať svoje kvality na ihrisku súpera. Čo sme dokázali, je úžasné pre celý klub a teraz cítime slobodu ďalej hrať a biť sa o najlepšie umiestnenia. Máme skvelú pozíciu a môžeme naďalej snívať,” zhodnotil po zápase nadšený tréner londýnskeho tímu Mauricio Pochettino pre oficiálny web Európskej futbalovej únie (UEFA).

“Spurs” potvrdili v Signal Iduna Parku skvelú vzájomnú bilanciu proti tomuto súperovi. Práve anglické a nemecké mužstvo proti sebe nastúpili aj v uplynulej sezóne LM. Pochettinovi zverenci v skupinovej časti zdolal BVB v obidvoch dueloch (3:1 doma, 2:1 vonku, pozn.). Zo štyroch vzájomných duelov v najprestížnejšej európskej súťaži tak majú na konte štyri víťazstvá.

 

Share Button