Video: 1. FC Tatran Prešov remizoval v Senici a opúšťa Fortuna ligu!

Futbalisti Prešova zostúpili do druhej najvyššej slovenskej súťaže. O ich osude rozhodla bezgólová remíza na pôde Senice v sobotňajšom zápase 9. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie vo Fortuna lige.

V zápase, v ktorom išlo obom mužstvám o veľa, diváci veľa šancí nevideli. Senica definitívne skončí na predposlednom mieste, o účasť v budúcom ročníku Fortuna Ligy zabojuje v baráži s druhým tímom II. ligy. Pre Prešov ide o tretí zostup v histórii najvyššej slovenskej súťaže. Najstarší slovenský klub z nej predtým “vypadol” v rokoch 2002 a 2013.

FK SENICA – 1. FC TATRAN PREŠOV 0:0

ŽK: 9. Ranko, 69. Chacón, 88. L. Ľupták – 40. Luberda, 79. Prikryl, 88. Udeh, rozhodovali: Pavlík – D. Hrčka, Hrmo, 891 divákov

Zostavy:

Senica: D. Holec – Ranko, Práznovský, Villarraga – J. Herrera, Zezinho, Richtárech, Cuadros (66. Krč), L. Ľupták – Chacón (81. Vaščák), Castaňeda (89. Podhorin)

Prešov: P. Lukáč – Bartek, Luberda, Prikryl, Petko – Dzurík (85. Udeh) – Gatarič, Micherda, Kraľovič (82. Dupkala) – Katona (65. D. Leško), Hošek

Hlasy trénerov:

Ton Caanen, tréner Senice: “Na začiatok by som chcel vyjadriť sympatie Prešovu. Počasie ovplyvnilo zo začiatku hru, začali sme nervózne. Druhú časť prvého polčasu sa naša hra zlepšila, začali sme viac kombinovať. Bohužiaľ, poslednú šancu v prvom polčase sme nepremenili, ale do kabíny sme išli s dobrým pocitom. Druhá časť zápasu bola typická pre dva kluby, ktoré bojujú o záchranu, dopadlo to nakoniec férovo výsledkom 0:0. Nakoniec by som sa chcel poďakovať našim fanúšikom, ktorí dnes prišli a bolo ich počuť. Je to veľká pomoc a veľká podpora pre celý náš tím.”

Anton Mišovec, tréner Prešova: “Zo zápasu som sklamaný, pretože sme nesplnili cieľ tohoto zápasu, chceli sme tu vyhrať. Takticky sme boli dobre pripravení, najsilnejších hráčov súpera sme do šance nepustili. V prvom polčase sme mali viac z hry a lepšie príležitosti, no nepremenili sme ich. Bohužiaľ sme nedokázali streliť gól a to sa nám stalo už v niekoľkých remízových zápasoch, preto sme nevyhrali.”

Zdroj: TASR

Share Button

Pridaj komentár