Toto sú najdrahšie letné posily Premier League. Koľko peňazí utrácali jednotlivé kluby?

Letné prestupové obdobie pre anglickú Premier League sa skončilo. Kluby musia mať pred štartom novej sezóny uzavreté súpisky a na rozdiel od minulosti už nemôžu dopĺňať hráčov “za jazdy”, i keď predávať je dovolené stále až do konca augusta. Pozrime sa teda na tie najdrahšie posily v Premier League.

Netradične sa toto leto najviac peňazí točilo okolo brankárov. Španiel Kepa Arrizabalagasa stal celkovo najdrahšou letnou posilou v Anglicku a tiež jednoznačne najdrahším brankárom v histórii. Chelsea zaňho zaplatila Athleticu Bilbao v prepočte až 80 miliónov eur. V Londýne totiž nutne potrebovali nahradiť Thibauta Courtoisa, ktorý odišiel do Realu Madrid.

Až do toho momentu bol krátko najdrahším brankárom histórie Alisson Becker, ktorého Liverpool kúpil z AS Rím za 62,5 milióna. Táto čiastka bola treťou najvyššou. Na druhom mieste je totiž Riyad Mahrez, resp. takmer 68 miliónov, ktoré zaňho utratil Manchester City.

Štvrtou najdrahšou posilou v Premier League bol guinejský stredopoliar Naby Keita (60 miliónov), ktorého si Liverpool priviedol z Lipska. Má iba 23 rokov, má veľký talent a predpovedajú mú skvelú budúcnosť.

V prvej päťke sa objavuje aj nový hráč Manchestru United. A to napriek tomu, že Mourinhovi to s posilami toto leto vôbec nevyšlo. Brazílčan Fred však prišiel ešte počas MS v Rusku. United zaňho zaplatili Šachtaru Doneck 59 miliónov.

Medzi desať, resp. jedenásť najdrahších letných akvizícií Premier League sa dostali aj Jorginho (Chelsea), Fabinho (Liverpool), Richarlison (Everton), Felipe Anderson (West Ham), Lucas Toreira (Arsenal) a Jean Michael Seri (Fulham).

Z klubov jednoznačne najviac peňazí na posily minul Liverpool, bolo to viac ako 182 miliónov v eurách. Vďaka najdrahšiemu brankárovi sa vysoko vyšplhala aj útrata londýnskej Chelsea (137 mil.). Fulham po návrate medzi elitu priviedol veľa hráčov a minul taktiež až 117,5 mil.

Prekvapivo veľa utratil aj Leicester (114,6 mil., ktorý zarobil z predaja Mahreza do Manchestru City. No a viac ako 100 miliónov minul na nových hráčov aj West Ham, ktorý by sa mohol stať čiernym koňom nového ročníka Premier League.

Zaujímavosťou je nula, ktorá svieti pri Tottenhame. Spurs sa zamerali na udržanie si svojich kľúčových hráčov, predlžovali zmluvy, ale nenakupovali. A to napriek tomu, že sa počas posledných dní pred deadlineom intenzívne skloňovalo meno Stanislava Lobotku, o ktorého mal tento londýnsky klub záujem.

Share Button