Tip liga: Týždeň druhý (05.03.2018 – 13.03.2018)

V seriáli Tip liga sa v rámci ďalšieho týždňa opäť obzrieme za piatimi stretnutiami vo vybraných kategóriách. Tentokrát sa viac zameriame na domáce súťaže.

TOP 5

Mainz – Schalke 04
Bundesliga, 9.3.2018 o 20:30 hod.

Favoritom stretnutia sú hostia, ktorí aktuálne okupujú druhú pozíciu v tabuľke a bojujú o účasť v skupinovej fáze Ligy Majstrov. Ak chcú potvrdiť tieto ambície, tak by mali na ihrisku sedemnásteho Mainzu bezpodmienečne bodovať. Rozdiely na čele tabuľky sú totiž minimálne a akékoľvek zaváhanie môže znamenať zostup z pozícii.

Domáci Mainz má v tejto sezóne úplne iné starosti. Aktuálne sa nachádza v pásme zostupu a v zostávajúcich stretnutiach ho čaká stíhacia jazda za mužstvami, ktoré sa nachádzajú pred ním. V stretnutí proti Schalke bude navyše trénerovi Sandrovi Schwarzovi chýbať pre poranenie stehenného svalu brankárska jednotka Robin Zentner a taktiež aj obranca Leon Balogun, ktorý inkasoval v predošlom stretnutí červenú kartu.

Tip: 2

Pohárová súťaž

FK Poprad – Ružomberok
Slovenský pohár, 13.3.2018 o 16:00 hod.

Ružomberok sa na jar strelecky trápi. Gólovo naprázdno vyšiel v úvodných troch jarných stretnutiach. V sobotu, tri dni pred pohárovým stretnutím s Popradom, navyše čaká na Ružomberok náročný ligový zápas v Dunajskej Strede.

Poprad, ako minuloročný účastník semifinále Slovenského pohára, má aj tento rok nakročené k výrazným úspechom tak v pohári, ako aj v lige. Mužstvo vedené hrajúcim trénerom Šestákom má vo svojom strede hneď viacero hráčov so skúsenosťami z našej najvyššej súťaže.

Štvrťfinále Slovenského pohára sa hrá na jedno víťazné stretnutie a tak sa o postupujúcom do semifinále rozhodne s určitosťou v stredu popoludní pod Tatrami. Dá sa predpokladať, že to bude stretnutie dvoch pozorných defenzív, ktoré rozhodne jeden strelený gól. V prípade remízy prichádza na rad ihneď penaltový rozstrel.

V tomto stretnutí volím stávku na mierne prekvapenie a to buď výhru domácich alebo remízu.

Tip: 1X

Fortuna liga

Michalovce – Prešov
Fortuna liga, 10.3.2018 o 14:00 hod.

Michalovce v úvode jarnej časti privítali v domácom prostredí Slovan a Žilinu. Zverenci trénerskej dvojice Šoltís – Majoroš ml. obrali o body obe kluby, ktoré si v aktuálnej sezóne robia zálusk na majstrovský titul. Zisk štyroch bodov z týchto dvoch stretnutí predpokladal asi málokto.

Hostia z Prešova sa naopak strelecky trápia. V troch jarných stretnutiach vyšli strelecky naprázdno a získali iba jeden bod. Po výhre Senice nad Podbezovou navyše padli na samé dno tabuľky.

Aj keď sa hovorí, že derby, v tomto prípade východniarske, nemá favorita, pre mňa sú ním v tomto stretnutí jednoznačne Michalovce. Svojim spôsobom ide o šesťbodové stretnutie. Ak domáci vyhrajú, tak bude ich náskok pred Prešovom trinásťbodový, ak prehrajú, tak bude sedembodový.

Cieľ domácich v tomto stretnutí a taktiež v celej sezóne, je zabezpečiť si čo najskôr účasť v najvyššej súťaži aj pre budúcu sezónu a tak volím stávku na výhru domácich.

Tip: 1

Nižšia súťaž

MŠK Žilina B – Nové Mesto nad Váhom
2.liga, 11.3.2018 o 10:30 hod.

V stretnutí mužstva, ktoré si už druhý rok drží vysoký gólový priemer na zápas a je zároveň najofenzívnejším mužstvom celej súťaže, tipujem jeho jednoznačnú výhru. Zároveň by som vsadil na počet gólov, ktorý by mal byť vyšší ako 2.

Zároveň treba vyzdvihnúť to, že sa obe mužstvá pohybujú na opačných póloch tabuľky a taktiež domáce prostredie, v ktorom sú žltozelení v doterajšom priebehu sezóny jednoznační. Zverenci trénera Kentoša vyhrali na jeseň 7 z 9 domácich stretnutí.

Tip: 1/+2,5 g

Exotika

FC Differdange 03 – Jeunesse Esch
Národná liga, Luxembursko, 7.3.2018 o 19:30 hod.

Po Kazachstane zamierime do Luxemburska. Šesťnásobný luxemburský šampión Differdange 03 vyzve na domácom trávniku Jeunesse Esch.

Obe mužstvá sa nachádzajú v tabuľke bok po boku a tak toto stretnutie sľubuje vyrovnaný priebeh. Obe mužstvá sú stále v hre o účasť v kvalifikácii Európskej ligy.

Zaujímavým zjavom v kádri domáceho mužstva je stredopoliar Florent Malouda. Niekdajší hráč francúzskeho Lyonu či londýnskej Chelsey má za sebou 80 stretnutí v drese francúzskej reprezentácie. Aj napriek jeho prítomnosti si myslím, že úvodné jarné predstavenie oboch mužstiev bude nesúrodé a plné nepresností. Aj preto sa prikláňam k deľbe bodov.

Tip: X

Share Button

Pridaj komentár