Talentovaný záložník Trenčína reagoval na záujem Pepa Guardiolu a Manchestru City

Jeden z najväčších talentov slovenského klubu AS Trenčín Holanďan Achraf El Mahdioui je v zornom poli tých najzvučnejších klubov Európy. Sám síce netuší, či sú všetky šumy pravdivé, zvýšený záujem ho rozhodne veľmi teší.

Pred trenčianskym AS je prvý duel play-off Európskej ligy UEFA. Dvojnásobný majster Slovenska sa vo štvrtok večer o 18:30 hod pobije o postup do skupinovej fázy s cyperskou Larnakou.

Hoci sa už celý tím sústredí na blížiaci sa zápas, slovenskými médiami prebehla správa o tom, že o šikovného záložníka Achrafa El Mahdiouiho je obrovský záujem v Európe, ba čo viac, konkrétne sa na neho vraj pýtal slávny španielsky tréner Manchestru City Pep Guardiola.

Máme informácie, že ho sledujú, aj keď možno nie priamo. City zvykne investovať do hráčov, ktorí môžu mať perspektívu dostať sa do Manchestru cez inú európsku ligu. Záujem tam je, dokonca od samotného trénera Pepa Guardiolu, ktorý zbiera o ňom informácie,“ potvrdil v rozhovore pre denník SME generálny manažér AS Róbert Rybníček.

V stredu, deň pred zápasom s Larnakou, to nevyvrátil ani sám 22-ročný holandský záložník. „Nuž, viem o tom, že je tam niekoľko klubov, ktoré sú zainteresované a majú záujem, ale na tieto otázky by asi lepšie odpovedal môj agent,“ povedal médiám El Madioui.

Ja sa sústredím len na zápasy, ktoré ma čakajú a ten zajtrajší je veľmi dôležitý, pre všetkých z nás a predovšetkým pre naše kariéry, pretože sme stále mladí. Každý z nás chce hrať na tejto úrovni. Týmito vecami (záujem Man City, pozn. red.) sa teraz nechcem zapodievať. Budúcnosť ukáže viac,“ vyhlásil odchovanec slávneho Ajaxu Amsterdam, ktorý ale nepopieral, že podobné správy ho veľmi tešia.

Samozrejme, že áno! Ak počujete, že taký klub sa o vás zaujíma, to poteší. Aj keď neviem, čo je na tom všetkom pravdivé,“ usmial sa El Mahdioui.

Podobne ako aj jeho spoluhráči, aj on sa musí sústrediť len na blížiaci sa zápas proti cyperskému mužstvu AEK Larnaka. Tento súboj Trenčín radí medzi najdôležitejšie v histórii klubu. Uvedomuje si to aj talentovaný holandský záložník.

„Nedostávajú síce toľko gólov, ale aj my máme veľmi dobrý útok, predovšetkým s Antoniom Mancem na čele, ktorý je momentálne vo forme. Môžeme sa spoliehať na neho a takisto aj na Philipa Azanga, Joeyho Sleegeersa, veľmi dobrých hráčov, takže vpredu sme dobrí,“ povedal sebavedomo Achraf El Mahdioui a dodal: „Oni majú dobrú defenzívu, takže zajtra to bude dobrá defenzíva proti dobrej ofenzíve, takže uvidíme, ako to všetko napokon dopadne.“

Share Button