Svetový pohár v biatlone: Anastasia Kuzmina na krásnom 5.mieste.

Svetový pohár pokračoval včera ďalším kolom v Salt Lake City šprintom žien na 7,5km.

 

Dvadsaťosemročná Olsbuová-Roiselanová triumfovala po bezchybnej streľbe pred druhou v cieli Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou, ktorá zaostala iba o 11,5 s za víťazkou. Tretia skončila Nemka Franziska Hildebrandová so stratou 21,4 s na najúspešnejšiu.

Dvojnásobná olympijská medailistka Marte Olsbuová-Roiselanová si vybojovala tretí kariérny triumf v individuálnych pretekoch SP. Obe predošlé víťazstvá prišli v decembri, keď uspela v rýchlostných a stíhacích pretekoch v českom Novom Meste na Morave.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová finišovala na vynikajúcom 5. mieste. Na strelnici urobila jednu chybu v stoji. Na trati predviedla tretí najrýchlejší bežecký čas zo všetkých štartujúcich.

“Snažila som sa na trati držať také tempo aké som nasadila v prvom kole. A nedokázala som to rozdýchať pred streľbou v stoji. Veľká škoda, lebo v tréningu sa ukazovalo, že na to mám. Dnes som mala na to, aby som skončila na pódiu, ale nevyšlo to. Pre vysokú nadmorskú výšku som mala v poslednom kole problémy s dýchaním, aj preto ma niektoré súperky nakoniec predbehli,” uviedla Kuzminová.

 

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km:

1. Marte Olsbuová-Roiselanová (Nór.) 19:47,6 (0)

2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín) +11,5 s

3. Franziska Hildebrandová (Nem.) +21,4 (0)

4. Monika Hojniszová (Poľ.) +23,9 s (1)

5. Anastasia Kuzminová (SR) +28,2 (1)

6. Kamila Żuková (Poľ.) +39,4 (0)

Share Button