Súboj absolútne o všetko, v hre je miesto Európska liga: Trenčín dvíha varovný prst!

BRATISLAVA – Poslednú štvrtú slovenskú miestenku na účinkovanie v nastávajúcom ročníku európskych pohárových klubových súťaží vo futbale získa úspešnejší z dvojice MŠK Žilina – AS Trenčín.

Ich vzájomný súboj sa uskutoční v nedeľu 27. mája od 17.20 h na žilinskom štadióne pod Dubňom ako finále národného play-off o účasť v Európskej lige (EL) 2018/2019. V prípade remízy po riadnom hracom čase nasleduje predĺženie 2×15 minút, ak by sa ani v ňom nerozhodlo, víťaza určí rozstrel z 11 metrov. Hlavným rozhodcom zápasu je Jozef Pavlík, na čiarach mu budú pomáhať Dušan Hrčka a Erik Weiss.

V stredajších semifinálových dueloch play-off hráči MŠK Žilina ako štvrté mužstvo konečnej tabuľky Fortuna ligy doma deklasovali najlepší tím skupiny o udržanie a celkovo 7. tím tabuľky FC Nitra 5:0, piaty AS Trenčín zdolal šiesty tím v konečnej klasifikácii Fortuna ligy MFK Ružomberok 4:2.

“Chalani podali proti Nitre veľmi dobrý tímový, kompaktný výkon, hneď od úvodu stretnutia išli jasne za víťazstvom. Spravili si pohodový zápas, odohrali ho s chuťou, užili si ho. Za nami je však iba polčas, veľmi podstatný polčas, aby sme si to mohli v tom druhom rozdať o pohárovú miestenku. Teraz sa už tešíme na Trenčín,” vyjadril sa pre klubový web tréner žilinského mužstva Adrián Guľa.

Jeho slová doplnil strelec dvoch gólov proti Trenčínu, krídelník Jakub Holúbek: “Hrali sme dominantný futbal až do konca stretnutia, zodpovedným výkonom sme si postrážili výhru. Ani jeden hráč súpera nepodcenil, každý išiel na sto percent. Som rád, že sa mi darilo aj strelecky, sú to pre nás veľmi dôležité zápasy o Európu. Proti Trenčínu to bude, samozrejme, o góloch, ale aj o taktike, trpezlivosti. V nedeľu netreba hrať zbrklo, určite však budeme odvážni.”

Hráči Trenčína v stredu doma na Sihoti s Ružomberkom prehrávali po hodine hry 1:2, ale tromi presnými zásahmi otočili nepriaznivý stav a tešili sa z postupu do finále play-off, stále tak “živia” šancu na účasť na európskej klubovej scéne v nastávajúcom ročníku 2018/2019. “Prvý polčas bol z našej strany doslova katastrofálny. Nehrali sme dobre. Počas prestávky sme v šatni veľa hovorili a po zmene strán to už bolo celkom iné. Vyhrali sme zaslúžene,” cituje oficiálna internetová stránka trenčianskeho klubu slová 21-ročného útočníka AS Hamzu Čatakoviča.

Spomenutý futbalista z Bosny a Hercegoviny v 82. min uzavrel gólový účet stretnutia na 4:2. V jedenástich zápasoch, zarátajúc desať kôl nadstavbovej časti Fortuna ligy a spomenutý semifinálový duel play-off proti Ružomberku, skóroval až osemkrát. “Veril som, že príde šanca. Škoda, že sa končí sezóna. V novom ročníku chcem pokračovať tam, kde teraz končím. Najlepšie hneď na úvod v zápasoch Európskej ligy. Keď som sa vracal po zranení, tiež som musel byť trpezlivý. Tvrdo som pracoval, aby som sa vôbec vrátil k futbalu. Verím, že sa mi to vráti,” skonštatoval talentovaný zakončovateľ v drese AS.

Čatakovič však za prvopolčasové stredajšie vystúpenie proti “Ruži” dvíha varovný prst. “Tréner v šatni pred druhým polčasom nechápal, prečo sme takí zakríknutí. Predchádzajúce dva zápasy sme odohrali bez tlaku a hrali sme veľmi dobre. Stále si neviem vysvetliť, čo sa dialo. Nemôže sa to však opakovať. Žilina je veľmi silná. Ak napodobníme prvý polčas zo stretnutia proti Ružomberku, v nedeľu ťažko uspejeme.”

Slovensko budú v európskych pohárových klubových súťažiach v sezóne 2018/2019 reprezentovať štyri tímy. Úradujúci slovenský šampión FC Spartak Trnava začne pohárovú púť v 1. predkole Ligy majstrov. Vicemajstrovský ŠK Slovan Bratislava a tretie mužstvo konečnej tabuľky Fortuna ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda sa predstavia v prvom predkole Európskej ligy – “belasých” i klub zo ŽItného ostrova v EL doplní aj víťaz spomenutého play-off, ktorým bude MŠK Žilina alebo AS Trenčín.

Share Button

Pridaj komentár