Smoliar Loris Karius má na stole prvú ponuku na prestup!

Po zbabranom finále Ligy šampiónov sa na brankára FC Liverpool Lorisa Kariusa zniesla prudká vlna ostrej kritiky. Nemec má však na stole prvú ponuku na prestup. Síce futbalovo neatraktívnu, ale rozhodne zaujímavú.

Smutnou postavou sobotňajšieho finále Ligy majstrov bol brankár FC Liverpool Loris Karius. Anglické mužstvo podľahlo Realu Madrid 1:3, pričom dva góly padli práve po jeho hrubých chybách.

Dvadsaťštyriročný Loris Karius najprv „prihral” Karimovi Benzemovi na otvárací gól duelu v úvode druhého polčasu a neskôr, v posledných desiatich minútach, mu prepadla pomedzi ruky strela Garetha Bala z asi 30 metrov.

Nevídané chyby by mohli dosť výrazne ovplyvniť jeho kariéru. Všetci fanúšikovia sú zvedaví, aká bude jeho ďalšia budúcnosť. Či mu tréner „The Reds” Jürgen Klopp ešte dá dôveru. O služby Lorisa Kariusa však prejavil záujem prvý klub. Nemecký gólman by sa mohol v budúcej sezóne sťahovať na Apeninský polostrov.

Taliansky štvrtoligista FC Rimini, ktorý si však vybojoval postup a v ročníku 2018/2019 bude účinkovať v Serie C, ponúka Liverpoolu a Lorisovi Kariusovi ročného hosťovanie. Predstavitelia klubu dúfajú, že neslávne známy brankár bude mať záujem a príde do Rimini znovu objaviť pokoj, sebadôveru a silu.

Prezident FC Rimini Giorgio Grassi ponúkol Nemcovi angažmán otvoreným listom. „Dňa 22. júna bude mať Loris Karius 25 rokov. Chcel by som privítať tohto nemeckého brankára na niekoľko dní v Rimini, v príjemnom meste, ktoré radi navštevujú aj jeho krajania,” napísal Giorgio Grassi.

„Rád by som sa s ním stretol v Rimini a pripomenul mu, že potrebuje odvahu a zdravý rozum na to, aby pochopil, že najlepšie životné lekcie sú často aj tie najťažšie,” pokračoval prezident klub, „všetci sme prežili takéto okamihy. Bohužiaľ, jeho to zastihlo pred miliónmi divákov. V konečnom dôsledku však musíme prehrať, aby sme nabudúce dostali zo seba to najlepšie.”

„Rád by som povedal tieto slová aj Lorisovi Kariusovi a pomohol mu stať sa skvelým príkladom pre tých, ktorí vo futbale, rovnako ako aj v živote, padnú na kolená, no opäť sa postavia. Rád by som mu ponúkol darček k jeho narodeninám – ročnú zmluvu s FC Rimini. Ideálnym klubom na to, aby znova našiel pokoj, sebadôveru a silu nasledovať svoje sny,” uviedol Giorgio Grassi.

„Aby bolo jasné, nebola by to pre neho prechádzka ružovou záhradou, pretože by musel bojovať o miesto na ihrisku s veľkým brankárom Francescom Scottim, ale určite by tu našiel veľkú rodinu a mesto pripravené podporiť ho na ceste späť,”uzavrel šéf futbalového klubu z Rimini.

Pridaj komentár