Slovenská hanba v Lotyšsku. Citeľná strata Cibulkovej a Kužmovej.

V 1. kole Slovenský Fedcupový tím prehral v Rige s domácim Lotyšskom 0:4. Budú tak 20.-21. apríla bojovať o udržanie sa v II. svetovej skupine Pohára federácie.

Duel 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie:

LOTYŠSKO –  SLOVENSKO 4:0

Jelena Ostapenková – Rebecca Šramková 7:5, 6:7 (5), 6:1

Anastasija Sevastovová – Anna Karolína Schmiedlová 6:4, 6:0

Sevastovová – Šramková 6:3, 6:2

Diana Marcinkevičová, Ostapenková – Tereza Mihalíková, Schmiedlová 6:2, 6:3

 

Šramková priznala, že Sevastovová zvíťazila zaslúžene. “Anastasija ukázala, prečo je dvanásta na svete. Na zápas som nastupovala s taktikou ísť do nej a tlačiť ju. Ona však neurobila ani jednu chybu a nútila ma chybovať. Dnešný zápas i duel proti Jelene Ostapenkovej beriem ako obrovskú skúsenosť. Viem, že každým zápasom to bude už len lepšie. Musím sa z toho poučiť a ísť ďalej. Už v sobotu večer bolo na 80 percent rozhodnuté, že dnes budem hrať úvodnú dvojhru. Bola som pripravená, snažila som sa, no Sevastovová odohrala výborný zápas,” uviedla Šramková pre RTVS.

Sevastovová sa postarala o to, že Lotyšsko bude mať šancu prvýkrát v histórii postúpiť do svetovej skupiny Pohára federácie.

“Je to pre našu krajinu obrovský úspech, diváci dnes vytvorili fantastickú atmosféru. Zápas proti Šramkovej bol iný ako sobotňajšie stretnutie so Schmiedlovou. Bola som pod väčším stresom, po zisku prvého setu však zo mňa opadla nervozita a začala som si viac veriť. Je skvelé, že o našom víťazstve sme rozhodli už po tretej dvojhre.”

Share Button