Škriniar rozhodol, kde bude pokračovať. Seba by do najlepšej jedenástky nezaradil!

„Bol to cieľ pre túto sezónu. Zvládli sme to na poslednú chvíľu, boli to veľké nervy. O to viac to bolo emotívnejšie a sladšie. Bola to veľká udalosť, tešili sme sa, ešte teraz nemám hlasivky,“ radoval sa stopér milánskeho Interu Milan Škriniar (23) z návratu klubu do Ligy majstrov po siedmich rokoch. Slovenský reprezentant prišiel na San Siro vlani v lete zo Sampdorie Janov, v Serii A nevynechal jedinú minútu. Podával stabilne vynikajúce výkony, prestížny portál goal.com ho zaradil do najlepšej jedenástky ročníka. Skromný rodák zo Žiaru nad Hronom a odchovanec Žiliny by sám seba do zostavy najlepších nenominoval.

Prekonal Zanettiho

„Ako som spokojný s výkonmi mužstva, som aj so svojimi,“ uznanlivo pritakal účastník Eura 2016, ktorý v modro-čiernom drese vytvoril výbornú stopérsku dvojicu s Brazílčanom Mirandom. Škriniar odohral všetkých 3420 minút ligovej sezóny, prekonal rekord Javiera Zanettiho zo sezóny 2008/09. „Každý rok chcem napredovať, odohrať čo najviac zápasov. Od začiatku sa mi podarilo prebojovať do základu Interu, sám so bol prekvapený. Snažil som sa udržať, podávať stále lepšie výkony a posúvať svoj level. Darilo sa, verím, že budúca sezóna bude ešte lepšia,“ želá si obranca, o ktorého v priebehu sezóny vyjadrili záujem viaceré popredné mužstvá Európy. Spomínal sa interes Atlética Madrid či dokonca Guardiolovho Manchestru City.

Milan ostane v Miláne

Škriniar aj pre ProFutbal.sk definitívne potvrdil, kde bude pôsobiť v nasledujúcom ročníku: „Prestupové šumy som neriešil, cieľ bol kvalifikovať sa s Interom do Ligy majstrov. Mimo Talianska som zatiaľ nepôsobil, som tam spokojný. Budúcnosť mimo Milána sa vôbec nerieši. Milan ostane v Miláne! Chceme spraviť pekný výsledok v Lige majstrov a byť čo najvyššie v lige.“ Šestnásťnásobný slovenský reprezentant hovoril aj pre náš portál na charitatívno-exhibičnom zápase legiend Žiliny v rámci osláv 110. výročia od založenia klubu. Pod Dubeň sa po dva a pol roku vrátil ako kapitán žltého tímu, zelený viedol Marek Mintál. Na trávniku boli i Dúbravka, Mazáň, Zabavník, Štrba, Barčík či Šesták.

Seba k najlepším neradí

„Super akcia. My – mladší – sme radi, že sme si mohli zmerať sily s legendami Žiliny. Počas éry Ligy majstrov som bol žiačik, sledoval som to v telke alebo na tribúne, viacerých som stretol osobne až dnes. Je to oživenie aj pre ľudí, aj keď sezóna v Žiline ešte neskončila. Pre nás je to príjemné pobavenie, môžem sa tu po náročnej sezóne vydýchať,“ pochvaľoval si organizáciu Škriniar. Ten v najlepšej jedenástke sezóny podľa goal.com vytvoril stopérsku dvojicu s Godínom z madridského Atlética. „Teší ma byť v takej spoločnosti, sú to hráči svetovej kvality. Byť v stopérskej dvojici s Godínom ma prekvapilo. Ja by som za túto sezónu vybral dvojicu Koulibaly (Neapol) a Ramos (Real Madrid),“ povedal exkluzívne pre ProFutbal.sk Škriniar, ktorý za svoje charakterové prednosti získal v Interi ocenenie Premio Gentleman: „Už od čias, keď som ako mladší žiačik chodil po turnajoch, som si všetky ceny odkladal doma na poličku.“


Zdroj: profutbal.sk 

 

Share Button

Pridaj komentár