Richard Lintner: Hráčska asociácia v prípade Žiliny uškodila najvyššej súťaži

Pro-hokej odporučil minulý týždeň Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH), aby udelil licenciu MsHK Žilina. Podľa slov Richarda Lintnera klub splnil všetky záväzky voči hráčom včas, najmä vďaka pomoci Pro-hokeja a nie Slovenskej asociácie hráčov ľadového hokeja (SIHPA).

Uplynulý týždeň sa mala SIHPA, teda podľa jej prezidenta Olivera Pravdu, výrazne podieľať na komunikácii medzi žilinským klubom a hráčmi, ktorí mali od vedenia tímu nevyplatené financie. Toto však šéf Pro-hokeja odmieta.

„SIHPA a pán Pravda sa ničím nepodieľali na rozhodnutí riadiaceho orgánu v súvislosti s uspokojením nárokov hráčov. Ukázalo sa, že Pro-hokej prijal efektívne predpisy na ochranu hráčov a dobrého mena sútaže. Prístup a reakcia funkcionárov Žiliny, po oboznámení sa so stanoviskom Pro-hokeja, vzniknutú situáciu vyriešil.“

„SIHPA v tomto procese nezohrala relevantnú úlohu a pripisuje si zásluhy za výsledok, o ktorý sa ani zďaleka nepričinila. Tvrdenia zástupcov SIHPA nie sú podložené faktami, čo škodí najvyššej hokejovej súťaži a v neposlednom rade samotným hráčom,“ vyhlásil pre ŠPORT.sk Richard Lintner.

Share Button