Reprezentačné kauzy? Stáva sa pomerne často

Nie je to prvýkrát, čo niektorý zo slovenských reprezentantov porušil životosprávu a vydal sa do nočných ulíc. Poznáme viacero prípadov z blízkej či dávnejšej minulosti, v ktorých zohral úlohu alkohol a porušenie disciplíny.

REPREZENTAČNÉ KAUZY, KTORÉ ZAREZONOVALI NA VEREJNOSTI

Na pár z nich upozornil aj bývalý reprezentačný tréner Ján Kozák počas svojej štvrtkovej tlačovej konferencie. Tu je stručný prierez vybranými kauzami, ktoré za posledné roky najviac zarezonovali na verejnosti.

NOČNÝ ŽÚR VO ŠTVORICI

(8. septembra 2012)

Po prílete z kvalifikačného duelu v Litve (1:1) sa štvorica našich reprezentantov išla zabávať na diskotéku. O tri dni ich pritom čakalo ďalšie kvalifikačné stretnutie doma proti Lichtenštajnsku.

Kvarteto Marek Hamšík, Vladimír Weiss, Miroslav Stoch a Karim Guédé na svojvoľné opustenie reprezentačného zrazu a porušenie životosprávy doplatilo zrušením finančných odmien za účasť v dueloch kvalifikácie o postup na MS 2014.

DVADSAŤJEDNOTKÁRI AJ ČLENOVIA REALIZAČNÉHO TÍMU

(október 2014)

Niekoľko reprezentantov do 21 rokov i členov realizačného tímu tohto mužstva sa po barážových dueloch proti Taliansku v kvalifikácii ME 2015 tejto vekovej kategórie dopustilo výtržností pod vplyvom alkoholu. Vystrájali v hoteli v Senci, pričom pri bujarých oslavách nechýbali ani ženy a dokonca došlo k napadnutiu recepčnej a pracovníka bezpečnostnej služby.

Dodnes nie sú verejnosti známe mená hráčov, no z realizačného štábu vtedajšieho trénera Ivana Galáda sa previnili a poškodili dobré meno slovenského futbalu aj Slovenského futbalového zväzu lekár Peter

Kišška, technický vedúci Dávid Vailing a masér/kustód Štefan Balla. Všetci dostali od SFZ tvrdé tresty.

ROZBITÝ HOTEL

(13. októbra 2015)

Po spečatení postupu na ME 2016 víťazstvom v Luxembursku 4:2 to niektorí reprezentanti prehnali s oslavami. Nechýbal alkohol a hlučné oslavy, pri ktorých poškodili aj zariadenie hotela Hilton na ulici Jeana Englinga v luxemburskom Dommeldingene, kam ich okolo polštvrtej ráno prišla skrotiť polícia.

SFZ uhradil škody. Na časti slovenskej výpravy, ktorá pristála na bratislavskom letisku deň po zápase v Luxembursku, bolo ešte stále cítiť príchuť bujarej oslavy.

ODUTÝ STOCH

(27. júna 2016)

Krídelník Miroslav Stoch v lietadle cestou z ME 2016 pod vplyvom alkoholu verbálne napadol reprezentačného trénera Jána Kozáka. Ten vyhlásil, že Stoch si už pod jeho vedením nikdy neoblečie reprezentačný dres.

Kozák slovo dodržal, hoci verejnosť a napríklad aj ďalší reprezentant Juraj Kucka si želali zaradenie Stocha do národného tímu. Keďže to nebol prvý Stochov atak na Jána Kozáka, reprezentačný kouč zaujal rezolútne stanovisko.

Stochovi sa nepáčilo, že pod Kozákom nemá dostatočnú zápasovú minutáž.

SKUTOK SA NESTAL

(2. októbra 2016)

Vladimír Weiss sa zaplietol do kauzy, keď v jeho terénnom aute sedelo jedenásť ľudí a v skorých ranných hodinách ich zastavila policajná hliadka. Reprezentačný krídelník sedel na mieste vodiča, ale auto šoféroval jeden z jeho kamarátov, ktorý sedel Weissovi na kolenách.

Weiss strávil noc v cele policajného zaistenia a čelil obvineniu zo šoférovania pod vplyvom alkoholu. Oficiálne vyšetrovanie ukázalo, že skutok sa nestal. Incident s jeho vozidlom sa stal iba deň pred reprezentačným zrazom. Tréner Ján Kozák ho vyradil z nominácie na zápasy proti Slovinsku a Škótsku.

Share Button