Presvedčí Hamšíka aby zostal? Neapol má prevziať skúsený Carlo Ancelotti!

Novým trénerom talianskeho futbalového klubu SSC Neapol by sa mal stať Carlo Ancelotti. Päťdesiatosemročný kouč sa podľa informácií denníka La Gazzetta dello Sport stretol už v pondelok s majiteľom klubu Aureliom De Laurentiisom a naplánovali si následne ďalšiu schôdzku.

Podľa talianskych médií by mal Ancelotti uzavrieť s talianskym vicemajstrom dvojročný kontrakt s opciou na prípadné predĺženie.

Neapolu v uplynulej sezóne unikol titul v Serie A, keď mu ho opäť uchmatol Juventus Turín. Sarriho následne podrobil De Laurentis tvrdej kritike a médiá na Apeninskom polostrove špekulujú, že 59-ročný tréner na lavičke SSC skončí. Jeho meno spájajú s príchodom do londýnskej Chelsea.

Uvoľnené miesto v Neapole by mal údajne zaujať Ancelotti, ktorý naposledy viedol Bayern Mníchov. Predtým trénoval aj Juventus Turín, AC Miláno, Chelsea Londýn, Paríž St. Germain či Real Madrid. S AC dvakrát vyhral Ligu majstrov (2003, 2007), ďalší triumf pridal s Realom (2014).

Okrem Sarriho môže opustiť Neapol aj slovenský reprezentačný stredopoliar Marek Hamšík. Odchod kapitána „Partenopei“ pripustil pre denník Pravda jeho otec Richard, podľa ktorého sa o dlhoročnú oporu klubu spod Vezuvu zaujímajú tri čínske kluby.

Zdroj: pravda.sk 

Share Button

Pridaj komentár