Prekvapený Nadal: Zidane sa nikdy nesťažoval. Pre Real je zlé, že skončil

Skvelý človek a jeden z najlepších futbalových trénerov. Takto označil odchádzajúceho kouča Realu Madrid Zinedina Zidana španielsky tenista Rafael Nadal.

Rebríčkovo najlepší hráč súčasnosti sa z parížske antuky ako veľký fanúšik a čestný člen Realu Madrid vyjadril k nečakanému odchodu „Zizoua“ z pozície šéfa lavičky v kráľovskom veľkoklube len niekoľko dní po dovŕšení zlatého víťazného hetriku v Lige majstrov.

„Prekvapilo ma to ako mnohých, keďže som predtým mal informácie, že chce pokračovať. Nie je to radostný deň pre veľkú rodinu Realu, lebo odchádza jeden z jej najúžasnejších členov. Zidana si budem pamätať ako trénera, ktorý aj tie najzložitejšie situácie riešil s úsmevom a nikdy nie kritikou rozhodcov, hráčov či svojho klubu. Popri všetkom, čo dosiahol, si zachoval tvár normálneho človeka,“ povedal Rafael Nadal na adresu Zinedina Zidana podľa britského webu express.co.uk.

Niekdajší najlepší futbalista sveta a šampión z MS 1998 Zidane prevzal Real Madrid v januári 2016 po odvolaní Rafaela Beníteza. Pritom predtým trénoval len rezervný tím Realu Madrid Castilla v tretej najvyššej súťaži.

Počas svojej „vlády“ s hlavným tímom „Los Blancos“ získal tri „ušaté“ trofeje LM a v sezóne 2016/2017 ovládol najvyššiu španielsku súťaž. Celkovo viedol Real v 149 zápasoch: dosiahol 104 víťazstiev a 29 remíz, šestnásťkrát jeho zverenci prehrali.

„Minulú zimu, keď sa nahromadili problémy a Real strácal pôdu pod nohami, začal to riešiť bez toho, aby sa verejne sťažoval. Jednoducho veril svojim hráčom, aspoň navonok to tak vyzeralo pred svetom,“ pokračoval Nadal vo chvále na Zidana. Na záver antukový kráľ pripomenul starú pravdu, ktorú si musia osvojiť všetci športovci, ak chcú by úspešní.

„V športe to tak chodí, že nie vždy sa víťazí. Viera a rešpekt však musia zostať, aj keď sa prehráva. V dobrom aj zlom, a presne taký bol Zidane ako tréner v Reale Madrid. Okrem toho reprezentoval veľa dobrých vlastností aj ako človek pre mladých aj spoločnosť ako celok. Je teda naozaj zlé pre Real, že sa rozhodol skončiť.“

Desaťnásobný šampión a obhajca titulu v mužskej dvojhre z parížskej antuky medzitým postúpil do 3. kola aktuálnej edície Roland Garros.

Vo štvrtkovom súboji 2. kola Nadal zdolal Guida Pellu z Argentíny 6:2, 6:1, 6:1. Jeho najbližším súperom bude skúsený Francúz Richard Gasquet, dvadsaťsedmič­ka žrebu.

Zdroj: pravda.sk

Share Button

Pridaj komentár