Postrehy z 27. kola Fortuna ligy!

Kto, ak nie my? A kedy, ak nie teraz? Mnohí skeptici si myslia, že nájsť pozitíva na našej lige je podobne ťažké, ako nájsť v Smere človeka bez škandálu. Celý nedeľňajší večer sme preto ladili formu, aby ste si už tradične v pondelok mohli prečítať našu „futbalýzu“.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – AS TRENČÍN 1:3

Sedmička je šťastné číslo. Ale sedemkrát po sebe rovnaká belasá zostava? A čo odovzdávajú legionári klubu? Čísla účtu, kam treba posielať výplatu. To je asi tak všetko. Sú posty, že keby tam nehral nikto, bolo by to lepšie. Radšej niektorých predať. Alebo darovať. Fanúšikovská obec si takisto žiada prevetrať zostavu. I taktiku.

Internety skonštatovali, že podľa fotografií a mien na súpiske to vyzeralo, ako keby bol Slovan z Balkánu a Trenčín niekde na rovníku. Aspoň že rozhodcovia boli Slováci. Trenčania hrajú, ako sa vyspia. Z piatka na sobotu zrejme spali ako v bavlnke. Aj bez svojich kľúčových hráčov našli kľúč, aby odomkli Pasienky a odniesli si pod hrad Matúša Čáka zaslúžene tri body.

DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – MŠK ŽILINA 3:1

Rossiho družina je v „laufe“, brilantná forma ich katapultovala na druhé miesto v priebežnej tabuľke. Už to nie je iba húževnatá defenzíva a taktická disciplína smerom dozadu, mužstvo sa aj bez ortodoxných útočníkov naučilo strieľať góly. V sobotu pridalo ďalší výkon z horných priečok futbalovej hitparády.

Exmajstri hrajú na krásu, no až príliš často sú kúzla zbavení. Najmä pri hodnotení defenzívy „šošonov“ sme zatlačení do defenzívy. Ťažko nájsť slová obhajoby na diery v obrane, individuálne hrúbky, na príliš benevolentné obsadzovanie súperov a celkovú neistotu v zadných radoch. Och.

SPARTAK TRNAVA – MFK RUŽOMBEROK 1:0

Tohto sezónni majstri (je tu vôbec niekto, kto ešte pochybuje?) pokračujú v pravidelnom zbieraní bodov. Ostatní konkurenti im rozdávajú rozumy a pripomienky, ako a čo majú hrať, ale sami sa tými radami akosi neriadia. A za lídrom zaostávajú o niekoľko konských dĺžok.

Na druhej strane, kto hovorí, že duel mal vysokú úroveň, ten asi nepozeral zápas v telke, ale na kalkulačke. Málo vzruchu pred oboma bránami, koncovka oboch tímov žalostná. Domáci mal strach útočiť, že som to cítil až sem. Liptáci ako keby sa šetrili na pohárovú odvetu pod Dubňom a „bíli andeli“ na oslavu majstrovského titulu.

FC NITRA – 1. FC TATRAN PREŠOV 3:2

Vzhľadom na aktuálnu formu Nitry i Prešova sme to videli na prehru Nitry i Prešova. Hlavný rozhodca udelil celkovo sedem žltých kariet. Hralo sa tvrdo, rugby je popritom nuda. Mladí chlapci spod Zobora ukázali, že keď sa začne vývoj zápasu komplikovať, netreba sa ešte vzdávať.

Po dvojgólovom náskoku Šarišanov sa začali diať veľké veci. Ivan Galád ovláda triky s kartami, vytiahol žolíka Vestenického. A ten svojimi pohotovými gólmi zblízka dokonal zázračný obrat. Pekne.

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE – VION ZLATÉ MORAVCE 2:0

Pred úvodným hvizdom sa vzhľadom na tabuľkové postavenie a že sa nehrá skoro o nič, predpokladalo, že tento zápas by mohol byť oficiálne uznaný ako liečivo na nespavosť. Stretnutie však malo svoje grády zásluhou oboch celkov.

Hostia znova vyšli naprázdno, napriek solídnemu hernému prejavu v poli. Na Zemplíne ich vychytal Kira, o lepší výsledok ich pripravila aj vlastná nemohúcnosť. Vzhľadom na bodové rozdiely sa o záchranu v lige už hádam strachovať nemusia. Za normálnych okolností by súťaž malo udržať aj zlatomoravecké „béčko“.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ – FK SENICA 3:1

Duel sa odohral bez mimoriadneho mediálneho záujmu. Škoda, bol to obojstranne zaujímavý zápas so šťastnejším koncom pre domácich. Jedni fandia Podbrezovej, druhí Senici, na svoje si však prišli všetci, ktorí fandia dobrému futbalu.

Zdroj: sport.aktuality.sk

Share Button

Pridaj komentár