Posledný duel Slovana v KHL?

Hokejisti Slovana Bratislava sa v poslednom domácom zápase sezóny 2018/2019 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) rozlúčili s fanúšikmi víťazstvom. Nad Dinamom Minsk v stredu zvíťazili 3:2, hoci prehrávali už 0:2.

 

“Belasí” odohrajú zvyšné štyri zápasy ročníka na ľade súperov, postupne nastúpia proti CSKA Moskva (15. februára), Dinamu Riga (18. februára), Jokeritu Helsinki (20. februára) a HK Soči (22. februára).

 

Povedali po zápase:

Vladimír Országh, tréner Slovana Bratislava: “Sme radi za víťazstvo v poslednom domácom zápase. Ďakujeme fanúšikom, že pri nás stáli počas celej sezóny a my sme ich dokázali potešiť. Mali sme slabý začiatok zápasu, keď mal viac z hry súper. V závere prvej tretiny sme však znížili a po prestávke sme sa zobudili. V ťažkých chvíľach nás podržal brankár Štěpánek a silou vôle aj charakteru sme zvíťazili. Sezónu zakončíme štyrmi zápasmi vonku, kde by sme chceli získať čo najviac bodov. Na trip s nami s najväčšou pravdepodobnosťou už nepocestuje Rudolf Červený, ktorý by mal odísť do Švédska. V hre je aj odchod jedného obrancu, ale to je otázne. Naopak, v posledných zápasoch sezóny by sa k nám mal pripojiť Chad Rau, ktorý bol zranený.”

Andrej Sidorenko, tréner Minska: “Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Bolo to zaujímavé stretnutie, my sme v ňom robili veľa chýb. Slovan sa chcel rozlúčiť víťazstvom a išiel si za tým.”

Rudolf Červený, strelec prvého gólu Slovana v zápase: “Som veľmi rád, že sme zvíťazili. Napriek tomu, že sme hrali na tri útoky, sme našli v sebe dosť síl na obrat. Neviem, či to bol môj posledný zápas v Slovane, všetko sa rozhodne v najbližších dňoch.”

Jeff Taffe, strelec víťazného gólu: “Som rád, že sme sa rozlúčili víťazstvom. Teší ma, že som k tomu prispel gólom. V závere nás diváci vytlieskali, toto víťazstvo patrí im.”

Ivan Švarný, obranca Slovana Bratislava: “Mali sme pomalší štart do zápasu. Po prvej tretine sme si však povedali, že je to posledný domáci zápas v sezóne. Hovorili sme si, že divákom treba dopriať radosť a rovnako sa musíme potešiť aj my víťazstvom. Som veľmi rád, že sa nám to napokon podarilo, aj keď v záverečných minútach to bolo náročné pri nápore súpera.”

Marek Sloboda, útočník Slovana Bratislava a autor jedného gólu: “Veľmi sme chceli vyhrať tento zápas pre našich fanúšikov, ktorí nás podporovali počas celej sezóny. Myslím si, že sme ukázali charakter, keď sme dokázali otočiť skóre z 0:2 na 3:2. Zomkli sme sa, možno to z našej strany nebolo najkrajšie, ale vydreli sme to. Vo formácii sme sa dobre dopĺňali, sme tam všetci kvalitní korčuliari a je to radosť s hrať s týmito spoluhráčmi. Pri gólovom momente som veril Matúšovi Sukeľovi, že to trafí do bránky. Napokon namieril puk do mňa a ja som ho pohotovo dorazil.”

Share Button