Pomôže Zidane Realu z krízy?

Prezident Realu Madrid Florentino Pérez sa v kritickej situácii rozhodol požiadať o pomoc muža, ktorý za posledné roky priniesol Realu Madrid najväčšiu slávu.

A nie je to Cristiano Ronaldo. Pérez žiada Zinedina Zidana, aby sa opäť vrátil na lavičku. Informáciu priniesli viaceré španielske médiá vrátane denníka AS a potvrdil ju Josep Pedrerol z El Chiringuito TV, ktorý ako prvý informoval aj o odchode Cristiana Ronalda z Realu Madrid.

Súčasný tréner Santiago Solari prevzal mužstvo na konci októbra po prepustenom Julenovi Lopeteguim, ale dnes situáciu v tíme už nezvláda. Kritizovať ho však nie je na mieste, toto by bola ťažká úloha pre kohokoľvek.

Prezident Realu prisľúbil Zidanovi maximálnu podporu, bude mať absolútnu kontrolu nad tímom a dostane obrovský balík peňazí, aby si postavil mužstvo podľa svojich snov. Zidane však napriek všetkému Perézovi odpovedal zdržanlivo. Zobral si čas na premyslenie do konca sezóny. Dovtedy mužstvo povedie Solari.

Podľa Josepa Pedrerola je Real pripravený aj na alternatívu, že Zidane ponuku odmietne. V takom prípade by mal v lete miesto trénera dostať José Mourinho, ktorý je momentálne bez trénerského angažmánu po tom, čo pred Vianocami dostal výpoveď v Manchestri United.

Real ako obhajca v utorok nezvládol odvetný zápas Ligy majstrov s Ajaxom Amsterdam, keď po víťazstve 2:1 vonku doma pred vlastnými fanúšikmi prehral zahanbujúco 1:4. A nebola to náhoda. Holandský tím plný mladíkov bol na Santiago Bernabeu lepším mužstvom vo všetkých ohľadoch.

Zidane pred rokom odišiel práve preto. Mnohí mu vtedy nerozumeli, mnohí ho kritizovali. Ale on vedel, prečo Real Madrid po treťom triumfe v Lige majstrov opúšťa. Jeho slová z minulého roka dnes znejú ako proroctvo.

„Bolo by pre mňa veľmi ťažké vyhrať Ligu majstrov znova. Nemám pocit, že takéto úspechy bude možné zopakovať. Je potrebné urobiť veľa zmien. Nechcem s týmto klubom začať sezónu a trápiť sa. Chcem sa rozlúčiť s Realom Madrid v dobrom. Urobil som tak ako hráč a urobím tak aj ako tréner. Je to správny moment odísť a nechať za sebou dobrú prácu. Ak vidíte, že veci nebudú fungovať, je to ten moment povedať si, že je lepšie odstúpiť,“ povedal Zinedine Zidane pri svojej rozlúčke s Realom Madrid na konci sezóny 2017/2018.

Share Button