Peter Sagan po odstúpení z ME: Potrebujem ešte trochu času na úplné zotavenie

Slovenský reprezentant v cestnej cyklistike Peter Sagan odstúpil z nedeľňajších pretekov s hromadným štartom na 230,4 km v rámci majstrovstiev Európy v škótskom Glasgowe.

Dvadsaťosemročný Žilinčan zosadol z bicykla 83,5 km pred cieľom, ešte predtým musel meniť zadné koleso pre defekt. Trojnásobný majster sveta pred začiatkom pretekov avizoval, že sa ešte úplne nezotavil z pádu na Tour de France a navyše trochu prechladol.

“Zo začiatku som sa cítil celkom dobre, ale ako pribúdali kolá, zhoršovalo sa to. Nie som na tom kondične najlepšie. Pokúsil som sa dnes odovzdať zo seba čo najviac, stále však cítim tie zranenia z Tour de France. Nachladnutie ma až tak nelimitovalo. Potrebujem ešte trochu času na úplné zotavenie,” povedal Sagan po pretekoch pre RTVS.

“V cyklistike sa vyskytnú aj takéto dni. Všetci vieme, že Peťo nebol po páde na Tour de France úplne fit, to sa určite prejavilo aj v príprave na majstrovstvá Európy. Na štart išiel plný odhodlania, no nebol zdravotne v poriadku. Navyše, v pretekoch musel po výmene kolesa doťahovať stratu, kde stratil množstvo síl. Nemôže stále len víťaziť, aj taký je športový život,” dodal prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara.

Najbližšie by sa mal Peter Sagan predstaviť na klasike v Hamburgu (19. augusta) a potom na španielskej Vuelte štartujúcej o dva týždne v sobotu 25. augusta.

Share Button