Pato patril medzi najväčšie talenty Brazílie, v nedeľu strelil gól Žiline

V minulosti strieľal góly za AC Miláno, v nedeľu sa presadil v drese čínskeho tímu Tchien-ťin Čchüan-ťien proti MŠK Žilina.

Brazílsky futbalový útočník Alexandre Pato patril v minulosti k najväčším talentom tamojšieho futbalu, jeho sľubne sa rozbiehajúcu kariéru zabrzdili početné zranenia. Po hviezdnom vstupe do Európy v talianskom AC Miláno pomaly nasledoval strmý pád ku dnu.

Predtým “rossoneri” pomohol k zisku titulu v tamojšej Serie A v sezóne 2010/2011, v roku 2009 ho vyhlásili za najlepšieho futbalistu do 21 rokov pôsobiaceho v Európe.

Z Milána sa vrátil do vlasti, hral za Corinthians a Sao Paulo. Vrátiť sa na starý kontinent skúsil za Chelsea či Villarreal, ale nikdy už nenadviazal na svoje hviezdne roky. V roku 2017 prestúpil do čínskeho klubu Tchien-ťin Čchüan-ťien, kde sa mu pomerne darí.

V nedeľu nastúpil jeho tím v Klagenfurte proti MŠK Žilina a podľahol 1:3. Jediný gól čínskeho družstva strelil práve 28-ročný Brazílčan, v 38. min prekonal brankára Samuela Petráša a vyrovnal na priebežných 1:1. Za “šošonov” skórovali Róbert Boženík, Róbert Polievka a Filip Kaša. V drese Tchien-ťinu nastúpil zo striedačky aj niekdajší hráč Kolínu nad Rýnom či Hoffenheimu Anthony Modeste.

Share Button