Pačinda má ďalší problém. Vynadal rozhodcovi a teraz mu hrozí vyhadzov aj z Viktorie Plzeň

Erik Pačinda sa v novom pôsobisku neuviedol vôbec dobre. V sobotnom zápase českej juniorskej ligy, kde sa rozohráva po nedávnom prestupe, proti Dukle Praha (1:3) bol 29-ročný útočník vylúčený za urážku rozhodcu už v 36. minúte. Vďaka tomu s určitosťou príde o štart jarnej časti českej najvyššej súťaže v drese Viktorie Plzeň.

Trojnásobný slovenský reprezentant mal podľa informácií iSport.cz dostať najprv za kritiku rozhodcu žltú kartu, keď sa dožadoval priameho kopu so slovami: „Pískaj to!“

Následne prišlo napomenutie, na čo mal Pačinda reagovať vulgarizmom smerovaným na rozhodcu Jiřího Houdeka. Ten mu následne ukázal červenú kartu a slovenský útočník musel ísť z ihriska dole.

Zápis rozhodcu po zápase juniorskej ligy Viktorie Plzeň s Duklou Praha.
Zdroj: iSport.cz

Erik Pačinda začal aktuálnu sezónu v drese DAC Dunajská Streda, no vďaka nezhodám s trénerom Petrom Hyballom začiatkom októbra v tíme skončil. O dva týždne neskôr podpísal trojročný kontrakt s Viktoriou Plzeň.

Na svoj debut v novom drese si však bude musieť počkať minimálne tri zápasy. Disciplinárna komisia LFA totiž dáva hráčom za podobné správanie tohto druhu stopku najmenej tri zápasy.

Podľa nepotvrdených informácií iSport.cz sa dokonca v zákulisí hovorí aj o tom, že vedenie Plzne zvažuje predčasné ukončenie Pačindovho kontraktu.

 

Share Button