Odchod Hamšíka sa odkladá. Dalian Yifang zmenil stanovisko.

Marek Hamšík si už balil kufre, no nakoniec to vypadá, že sa jeho prestup do čínskej Super League nateraz okladá, ak nie ruší.

Neapol momentálne pozastavila transfer: “Klub se rozhodol odložiť predaj Mareka Hamšíka do Dalian Yifang, keďže sa spôsob platby sa nezhoduje s pôvodnou dohodou” stojí v oficiálnom vyhlásení.
Podľa informácii Sky Sports Italia v pôvodnej dohode mal čínsky klub i s bonusmi vyplatiť na drevo 20 mil. eur za okamžitý prestup a Hamšíkovi zaplatiť 9 mil. eur za rok.
Dalian Yifang ale nanovo požadue iba hosťovanie s povinnosťou hráča odkúpiť po jeho skončení.

Už v lete okolo Mareka Hamšíka krúžil Kuang-čou Evergrande vedené talianským trénerom a bývalým držiteľom Zlatej lopty Fabianom Cannavarom. Prestupové obdobie je v Číne otvorené až do posledného februárového dňa, stále teda existuje možnosť, že Marek sa svojho vytúženého prestupu dočká, či už do Dalianu alebo do iného klubu.

Hamšík sa stal v Neapole legendou klubu. V uplynulých mesiacoch dosiahol viacero míľnikov. Dlhoročná stálica talianskeho tímu nastúpila 6. novembra 2018 proti Parížu St. Germain (1:1) v C-skupine Ligy majstrov 2018/2019 na svoj 512. súťažný duel za mužstvo spod Vezuvu.

Hamšík prekonal držiteľa dovtedajšieho maxima Giuseppeho Bruscolottiho, ktorý v rokoch 1972-1988 odohral za Neapol dovedna 511 stretnutí. Predvlani, presne deň pred Vianocami, prekonal dovtedajší rekord Argentínčana Diega Maradonu v počte strelených gólov (115) v neapolskom drese.

Hamšík počas účinkovania v tomto klube dvakrát vyhral Taliansky pohár (2012, 2014) a raz tamojší superpohár (2014).

Share Button