Odchádzajúci generálny manažér Trnavy: Hlupák ostane hlupákom

Jedným z odchádzajúcich členov vedenia FC Spartak Trnava je aj generálny manažér Pavel Hoftych. Po záverečnom zápase v skupinovej fáze Európskej ligy, v ktorom vo štvrtok večer „červeno-čierni“ porazili turecký Fenerbahce Istanbul (1:0) a uzavreli konto so ziskom siedmich bodov, zatvoril dvere za svojím pôsobením v „slovenskom Ríme“ aj on.

Počas svojho krátkeho pôsobenia v trnavskom klube stihol osláviť ligový titul, tešiť sa z postupu do skupinovej fázy európskej pohárovej súťaže č. 2 i z víťazstiev nad Anderlechtom Brusel či Fenerbahce Istanbul.

„Pocity sú krásne. Prežili sme úžasný rok. Najprv majstrovský titul, potom pohárová Európa. Na trnavské možnosti by som to tak trochu prirovnal k zázraku. Všetci si to užívame a vážime zároveň,” rozhovoril sa Pavel Hoftych.

„Išlo o mimoriadnu prácu hráčov, trénerov, celého realizačného tímu, ale aj ďalších ľudí v klube, počnúc pánom majiteľom. Trnava má po všetkých tých rokoch od éry Antona Malatinského ďalšiu zlatú bodku. Do budúcnosti želám Spartaku všetko najlepšie,” dodal.

STRETNÚŤ BLBCA, TO JE TÁ NAJHORŠIA VEC, KTORÁ SA VÁM V ŽIVOTE MÔŽE STAŤ

Aká je budúcnosť Spartaka Trnava nevie nikto. Súčasný majiteľ Vladimír Poór zastavil všetky finančné toky do klubu a hľadá pre neho kupcu. Zatiaľ neúspešne.

„Uvidíme. Trnava je veľká značka. Verím, že sa nájdu adekvátni majitelia alebo investori, ktorí by ďalej pokračovali v začatej práci. Momentálne je v kádri 30 futbalistov. Počíta sa s tým, že desať z nich odíde. Kvalita tu ale ostane, takže nemám strach o trnavský futbal. Už len preto, že vďaka víťazstvu nad Fenerbahce pribudnú na jar do klubovej pokladnice ďalšie zaujímavé financie. Teraz je to už však na niekom inom,” dodal.

„Červeno-čierni” dosiahli počas jesene sezóny 2018/2019 jeden z najväčších klubových úspechov v histórii samostatného Slovenska. V našich končinách nebýva zvykom, že sa majster prebojuje až do skupinovej fázy a už vôbec nie, že v nej získa sedem bodov.

generálny manažér FC Spartak Trnava Pavel Hoftych Zdroj: TASR

„Mali sme maximálne úspešnú sezónu, ale aj tak tu niektorí ľudia množstvo vecí spochybňovali. Trúfam si povedať, že po ére Antona Malatinského bude toto obdobie ďalším, ktoré bude niekde zapísané zlatým písmom. Samozrejme, želám klubu, aby bolo čo najskôr vyrovnané alebo prekonané,” pokračoval v diskusii po záverečnom hvizde rozhodcu Pavel Hoftych.

Pavel Hoftych už neskôr volil o niečo ostrejšie slová, keď predošlý výrok „niektorí ľudia tu množstvo vecí spochybňovali”, rozmenil na drobné.

„Hlupák ostane hlupákom. Kým predtým ste museli obhajovať svoju pravdu niekde v krčme, dnes hodíte svoju pravdu do virtuálneho sveta a ona si žije vlastným životom. Bohužiaľ.

Kto nedokáže, trebárs, pochopiť, že mužstvo, ktoré sa len v piatok vrátilo zo Záhrebu a v nedeľu neuspeje v inom zložení v Michalovciach a začne niektoré veci spochybňovať, tak ten je pre mňa hlupák a nemá cenu viesť s ním vojnu. Ako už hovoril Jan Werich – stretnúť blbca, to je tá najhoršia vec, ktorá sa vám v živote môže stať,” uzavrel generálny manažér FC Spartak Trnava.

Autor: Marek Balický |Zdroj: ŠPORT.sk|Foto: TASR

Share Button