MS v alpskom lyžovaní

Aare – Mikaela Shiffrinová nebude štartovať v alpskej kombinácii.

 

Aare 6.2.2019 – Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa rozhodla, že vynechá na majstrovstvách sveta vo švédskom Aare okrem zjazdu aj alpskú kombináciu. Oznámila to v utorok večer, niekoľko hodín po tom, ako na úvod šampionátu získala zlato v super-G.

Dvadsaťtriročná Shiffrinová sa sústredí na budúcotýždňové točivé disciplíny. V obrovskom slalome (14. februára) bude obhajovať striebro, v slalome (16. februára) najcennejšiu medailu.

“V hlave som mala pingpong, stále som sa vracala k tejto otázke. S tímom sme sa však napokon rozhodli, že súťažiť aj v alpskej kombinácii by na týchto MS bolo príliš veľa. Sezóna už teraz prekonala moje najbláznivejšie sny a stále sa neskončila. Najťažšie je nájsť rovnováhu medzi mojou túžbou lyžovať čo najviac a fyzickými aj psychickými silami. Moju energiu musím teraz koncentrovať na slalom a obrovský slalom,” napísala Američanka na sociálnych sieťach.

V piatkovej kombinácii (11.00 zjazd, 16.15 slalom), v ktorej bude štartovať aj naša reprezentantka Petra Vlhová, tak ubudla jedna z najvážnejších adeptiek na pódium.

Share Button