Milánčania plačú. San Siro sa bude búrať.

Jeden zo symbolov talianskeho aj svetového futbalu, známejší pod menom San Siro, v budúcnosti zbúrajú a medzičasom má do roku 2023 v Miláne vyrásť moderná futbalová aréna v hodnote 600 miliónov eur s kapacitou 60-tisíc divákov.

San Siro oficiálne otvorili už v roku 1926. Momentálne sa na tribúny zmestí približne 80-tisíc fanúšikov a slúži dvom milánskym klubom – AC a Interu. Podľa správ denníka La Repubblica už existuje projekt výstavby nového stánku a “zelenú” k realizácii už dali funkcionári obidvoch klubov.

Ku skompletizovaniu všetkých formalít údajne chýba iba súhlas vedenia mesta. Nový stánok postavia na jednom z väčších mestských parkovísk a pokiaľ nebude úplne dokončený, milánske tímy budú naďalej hrávať na “starom” San Sire.

Vedľa nového štadióna má stáť aj obchodné centrum, rekreačná zóna a športové objekty pre milánske kluby. Ako referuje spomenuté periodikum z Apeninského polostrova, “nové” San Siro, ktorého komerčný názov zatiaľ nie je známy, má byť najinovatívnejší a najfuturistickejší štadión na európskom kontinente. Bude disponovať zasúvacou strechou, možnosťami zmeny vonkajšieho vzhľadu a špeciálnymi technológiami, ktoré budú udržiavať trávnik v dokonalej kondícii.

Share Button