László Bénes s dôležitým odkazom od trénera Mönchengladbachu!

Slovenský futbalový reprezentant László Bénes sa opäť zapojil do tréningového procesu po tom, ako absolvoval druhý chirurgický zákrok v priebehu tejto sezóny.

Dôvodom jeho opakovanej návštevy nemocnice bola bolesť spôsobená kovovou platničkou, ktorá fixovala zlomenú kostičku v priehlavku. Toto zranenie si Bénes privodil 13. septembra počas prípravného zápasu jeho Borussie Mönchengladbach.

Vybrali mi platničku a všetko je teraz v poriadku. Bolesť necítim, už týždeň po operácii som behal a trénoval,“ povedal Bénes pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

Dvadsaťročný stredopoliar sa už teraz plne sústredí na novú sezónu a po týždennej dovolenke plánuje zaberať ešte viac ako jeho spoluhráči. “V klube sme dostali voľno. Týždeň si oddýchnem a potom začnem plniť individuálny plán. Chcem trénovať o niečo viac, ako zdraví hráči, aby som dobehol zameškané. Samozrejme, nesmiem zabúdať ani na oddych,“ uviedol Bénes.

Stabilnému členovi reprezentačného výberu do 21 rokov sa letná príprava v klube začne 1. júla. Tréner “žriebät” Dieter Hecking s talentovaným stredopoliarom v budúcnosti počíta: “Keď som odchádzal domov, tak mi kouč Hecking zaželal, aby som bol zdravý a oddýchol si. Verí, že budem fit na ďalšiu sezónu. Ráta totiž so mnou,“ dodal Bénes.

Zdroj: sport.sk

Share Button

Pridaj komentár