Kto nás bude reprezentovať na MS 2019 v hokeji?

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie bol taký spokojný s výsledkom a výkonmi niektorých jednotlivcov na Kaufland Cupe, že dokonca povedal, že mnohí hráči z aktuálneho tímu majú veľkú šancu dostať sa na majstrovstvá sveta.

 

Kanadský tréner v službách Slovenska Craig Ramsay dal v priebehu sezóny šancu ukázať sa v reprezentácii viac ako 80 hráčom. Navyše, väčšina z nich ju dostala prvýkrát. Po poslednom medzinárodnom turnaji však Miroslav Šatan prezradil, že väčšina z výberu, ktorý sa predstavil na Kaufland Cupe, má šancu dostať sa do finálnej nominácie na domáci šampionát.

„Veľa hráčov mohlo svojimi výkonmi do nominácie prehovoriť. Všetkých čaká ešte play-off a následne aprílová príprava, kde bude deväť zápasov. Práve v týchto súbojoch najviac zavážia výkony jednotlivcov, ktoré výrazne prehovoria do záverečnej nominácie na majstrovstvá sveta.“

„Veľa hráčov z tohto tímu ukázalo potenciál a aj to, že sme verili správnym typom. Uvidíme, ako sa popasujú o miesto. Veľa z nich má šancu byť vo finálnej nominácii.“

manažér reprezentácie tiež povedal, že ho potešili výkony mužstva na celom turnaji. Najviac si pochvaľoval hru proti výberu Ruska.

„Plnili sme veci, ktoré od hráčov požadujeme. Sami teraz videli, že keď sa to do bodky dodržiava, tak to funguje. Už niekoľko rokov, sme taký dobrý výkon od našich hokejistov nevideli. Netreba sa s tým však uspokojiť. Dúfam, že ich uvidíme v príprave viac. Hlavne si želáme, aby sme takto hrali v máji na majstrovstvách sveta,“ dodal na záver Šatan.

Share Button