Koniec Ronalda v reprezentácii? Zatiaľ o tom nechce hovoriť

Argentínčan Lionel Messi by nemusel byť jedinou z hviezd svetového futbalu, ktorá ukončí reprezentačnú kariéru po neúspechu na majstrovstvách sveta v Rusku. Aj Portugalčan Cristiano Ronaldo možno uvažuje nad rozlúčkou s najcennejším dresom po prehre v osemfinále s Uruguajom (1:2).

Zatiaľ to však verejne nepotvrdil rovnako ako Messi, ktorý sa lúčil s “mundialom” len niekoľko hodín pred Ronaldom po nezdare s Francúzskom (3:4).

“Bolo mi cťou byť kapitán tohto tímu na majstrovstvách sveta. Utvorili sme skvelú partiu, som na všetkých naozaj hrdý. Mám pocit, že osemfinálový zápas sme chceli vyhrať viac ako náš súper, ale Uruguaj strelil o gól viac. Môžem im len pogratulovať,”uviedol Cristiano Ronaldo po skončení sobotňajšieho večerného súboja v Soči.

Na otázku, aká bude jeho futbalová budúcnosť, hráč s prezývkou CR7, v súvislosti s ktorým sa šušká aj o odchode z Realu Madrid, odpovedal: “Teraz nie je na to vhodný čas. Som si však istý, že toto mužstvo je dostatočne silné na to, aby zostalo jedným z najlepších na svete. Máme skvelú skupinu hráčov.”

Lúčenie s reprezentáciou 33-ročný kanonier zatiaľ nepotvrdil ani nenaznačil a podľa trénera Portugalčanov Fernanda Santosa to ani neprichádza do úvahy. “Verím, že ešte nekončí. Stále má čo dať nášmu mladému tímu. Mnohí hráči sa popri ňom môžu výkonnostne zlepšovať. Kapitán by mal zostať, veľmi si to želáme,” uviedol Fernando Santos.

Pred dvoma rokmi Ronaldo doviedol Portugalsko senzačne až k titulu majstra Európy. Vo finále proti domácim Francúzom zranený koučoval spoluhráčov spoločne s trénerom Santosom.

Aktuálne v Rusku nastúpil vo všetkých štyroch zápasoch svojho tímu a po úvodnom hetriku do siete Španielska a víťaznom góle proti Maroku už ďalšie gólové zápisy v zostávajúcich dvoch zápasoch nepridal. “Vydali sme zo seba to najlepšie, nemáme sa za čo hanbiť. Som hrdý na to, čo sme dosiahli,” zopakoval Ronaldo po prehre s Uruguajom v osemfinále.

Portugalsko čaká na postup medzi osmičku najlepších tímov na svete od roku 2006. Vtedajší výber s ešte mladučkým Ronaldom dokráčal až do semifinále, kde prehral s Francúzskom (0:1) a v súboji o bronz podľahol aj Nemecku (1:3).

Share Button