Koniec ikony Neapolu

Exotická Čína? Všetko nasvedčuje tomu, že slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík (31) sa po dlhých rokoch strávených v Taliansku presúva za novými výzvami.

Jedno z najpevnejších spojení v talianskej Serri A sa blíži ku koncu. Tréner Neapolu Carlo Ancelotti potvrdil, že kapitán Marek Hamšík vyjadril záujem o presun do Číny a klub mu nebude robiť problémy. Novým zamestnávateľom slovenského reprezentanta ma byť Dalian Yifang, v ktorom momentálne pôsobí bývalí hráči Athletica Madrik Nico Gaitán a Yannik Carrasco. Neapol má za svojho lídra zinkasovať 25 mil. eur. Hamšíkov plat bude 9 miliónov eur ročne, čiže počas trojročného angažmánu si celkovo príde na 27 miliónov eur.

„Nikdy som nebral do úvahy peniaze alebo iné futbalové príležitosti, ktoré mi boli prezentované, pretože by som sa cítil ako zradca. Čínu považujem za fascinujúcu krajinu a ak by som tam odišiel, išiel by som tam s pocitom, že som nikoho nezradil,“uviedol slovenský reprezentant.

„Rokovania stále prebiehajú. Klub má voči tomuto hráčovi veľký rešpekt, pretože s Neapolom písal históriu. Avšak ak chce získať novú skúsenosť, chceme ho spraviť šťastným. Nič neskrývame. Čo sa mňa a vedenia týka, ak chce hráč skúsiť niečo nové, my mu to chceme dopriať,“ skonštatoval Carlo Ancelotti v rozhovore pre televíziu Sky Sport Italia.

O Číne, ako prípadnom budúcom pôsobisku, písal Hamšík aj vo svojej autobiografii. Hamšík bol jednou nohou v Číne už v lete, vtedy sa o neho zaujímal Kuang-čou Evergrande trénera Fabia Cannavara. S Yifangom už jednania zašli podstatne ďalej a pravdepodobne dôjdu až do úspešného konca.

 

 

 

Share Button