Hokejisti doplácajú na slabú popularitu NHL, za všetko môžu peniaze, tvrdí P. K. Subban

Hokejisti doplácajú na slabú popularitu svojho športu. Hoci NHL patrí medzi najlepšie ligy na svete, jej obľúbenosť je v rámci ostatných športov stále mizivá. Najnovšie sa porovnávala s basketbalovou NBA.

Nešlo však o popularitu, ale o samotných hráčov. Tí sa podľa P. K. Subbana nedokážu odviazať najmä kvôli slabším príjmom. „Ak sa máme rozprávať o športe, poďme to radšej postaviť na príjmoch, lebo to je presne to, o čo tu ide,“ rozrozprával sa v šou Good Show extravagantný obranca Nashvillu.

„Ak sa pozriete na NBA, tak ich hráči v skutočnosti zarábajú viac mimo paluboviek ako na nich. Tým pádom môžu byť viac otvorenejší a úprimnejší v tom, ako reagujú a čo povedia mimo ihriska. Špeciálne basketbalisti majú väčší vplyv, pretože viac zarábajú,“ konštatuje kanadský obranca.

P. K. Subban to všetko vysvetlil o niečo konkrétnejšie a ukázal na jednu z najväčších hviezd NBA.

„Vezmite si takého LeBrona Jamesa, ktorý podpísal miliardovú zmluvu s Nike. Klub mu dáva 30 miliónov, tak je dosť ťažké sledovať niekoho s takýmto platom. Veď niekto taký tú výplatu od svojho klubu vôbec nepotrebuje. A to nie je len jeho prípad. V hokeji je to úplne naopak.“

A v skutočnosti je to tak. Podľa zámorského webu sportsnet.ca vyšlo, že kým v budúcej sezóne NHL si zarobí viac ako 10 miliónov dolárov len štrnásť hokejistov, v NBA ich bude až 134!

„Hokej je po finančnej stránke na úplne inej úrovni. Keď si porovnáte, koľko zarábajú hráči v NBA a NHL, vidíte veľmi veľký rozdiel. A vďaka tomu si hráči dovolia, resp. nedovolia v osobnom živote robiť, čo chcú.“

Práve preto, sú podľa Subbana hráči NBA vo svojom prejave priamočiarejší a úprimnejší. Je to však aj vďaka šéfovi NBA Adamovi Silverovi, ktorý otvorene podporuje hráčov v ich aktivitách na sociálnych sieťach. Tie sú totiž v súčasnosti jedným najdôležitejších komunikačných kanálov aj v športe.

„Nie ste len športovci. Máte obrovský spoločenský vplyv, ktorý by ste mali využívať,“ písalo so v liste podľa idnes.cz, ktorý basketbalisti dostali pred minulou sezónou.

„Hokejisti si viac zarábajú na ľade, aj preto má liga nad nimi väčšiu kontrolu a aké rozhodnutia robia. To z nerobí ligu horšou alebo lepšou. Taká je realita. Všetko je založené na peniazoch.“

Share Button