FOTO: Hnev, frustrácia, nadávky. Ronalda sa bál aj rozhodca

Po Argentíne sa s MS 2018 rozlúčili aj úradujúci majstri Európy. Portugalci prehrali s Uruguajom 1:2, keď nenašli recept na výbornú defenzívu súpera a neustrážili Edinsona Cavaniho.

Proti nepriepustnej defenzíve Juhoameričanov sa nepresadil ani Cristiano Ronaldo. Päťnásobný najlepší futbalista sveta bol z toho frustrovaný. Počas zápasu robil nahnevané gestá, hádal sa s mexickým arbitrom Cesarom Arturom Ramosom.

Pre Ronalda rovnako ako pre Argentínčana Lionela Messi to bola v Rusku zrejme posledná šanca získať titul majstra sveta.

„Dali sme do toho všetko a nechali na ihrisku srdce. Ako kapitán som hrdý na celý tím. Nechcem hovoriť o mojej budúcnosti v reprezentácii, teraz nie je na to ten správny čas. Som však presvedčený o tom, že Portugalsko bude v najbližších rokoch patriť k najlepším tímom na svete. Máme fantastickú skupinu hráčov.“

Portugalský kouč Fernando Santos priznal, že Juhoameričania zvíťazili zaslúžene.

„Blahoželám Uruguaju k postupu. Cavani so Suarezom pri oboch góloch potvrdili svoje kvality. V závere sme sa všemožne snažili vyrovnať, ne nenašli sme recept na prekonanie výbornej obrany súpera. Už pred zápasom som hovoril, že ak chceme postúpiť, musíme zahrať ako tím a nespoliehať sa iba na Ronalda. Snažili sme sa, no nestačilo to,“ povedal Santos.

Chce ho Juventus, referujú Taliani

Cristiano Ronaldo by mohol vo svojej kariére pokračovať v tíme úradujúceho talianskeho majstra Juventus Turín. Informoval o tom denník denník Tuttosport na titulnej strane svojho nedeľňajšieho vydania.

Ronaldo získal na klubovej úrovni všetko vrátane piatich triumfov v Lige majstrov, na ktorých mal obrovský podiel. Juventus sa naposledy tešil zo zisku najcennejšej európskej trofeje v roku 1996, keď zvíťazil nad Ajaxom Amsterdam po jedenástkovom rozstrele.

Odvtedy sa do finále LM prebojoval štyrikrát, no zvíťaziť sa mu nepodarilo.

Juventus má veľmi dobré vzťahy s Ronaldovym agentom Jorgem Mendesom, ktorý s klubom spolupracoval na nedávnom prestupe obrancu Joaa Cancela z Valencie. Špekulácie o Ronaldovom prestupe sa začali šíriť po tom, ako Portugalčan po víťaznom finále Ligy majstrov proti Liverpoolu uviedol, že „bolo veľmi pekné byť súčasťou Realu Madrid.“

V súvislosti s Ronaldom sa hovorí aj o možnom prestupe do Paríža St. Germain či o návrate do Manchestru United.

Share Button