Finále Ligy Majstrov nízkonakladovo

Finále tohtoročnej edície Ligy Majstrov sa uskutoční v hlavnom meste Ukrajiny, Kyjeve. Stretnutie, ktoré je každoročne veľkým lákadlom, sa odohrá na Olympíjskom štadióne, s kapacitou niečo vyše 70 – tisíc divákov. Môžete byť pri ňom i vy. 

Administratíva 

O lístky na finále Ligy Majstrov je potrebné požiadať prostredníctvom oficiálneho distribučného kanála UEFA. Ešte predtým je potrebné prejsť registráciou na tej istej stránke. Fyzická osoba môže požiadať najviac o 2 lístky. Je potrebné vyplniť osobné údaje oboch osôb, tzn. meno a priezvisko, dátum narodenia, štátna príslušnosť, číslo občianskeho preukazu alebo pasu a taktiež aj údaje o kreditnej karte. Práve z nej Vám UEFA v prípade, ak sa stanete úspešným žiadateľom, stiahne peňažné prostriedky za lístky.

Prideľovanie lístkov, prípadne žreb, ktorý bude nasledovať, ak bude dopyt po lístkoch väčší, ako ponuka, je na programe od 22.3.2018 – 6.4.2018. Dovtedy môžete vo svojom registračnom formulári vykonávať zmeny. Následne na to by Vám mal prísť v danom období e-mail o tom, či bolo Vašej žiadosti vyhovené. Zároveň sa treba uistiť, že v danom období budete na účte disponovať zostatkom, ktorý je potrebný pre platbu za lístky. V prípade ak by ste ním nedisponovali, tak sa Vaša žiadosť automaticky stáva neúspešnou.

Ceny

Najlacnejšie lístky sú k dispozícii za bránkami. Ich cena je 70 €. Práve po týchto lístkoch bude najväčší dopyt. Stojí za to poznamenať, že táto čiastka, je pre domácich, vzhľadom na niekoľkoročnú devalváciu hrivny a veľkú ekonomickú krízu, ktorá je v krajine, príliš vysoká.

Zároveň je vysoko pravdepodobné, že viacero domácich bude predávať lístky na čiernom trhu. Kúpu takýchto lístkov však neodporúčame, keďže sú na meno a pri prípadnej kontrole by mohol vzniknúť problém.

Cenník lístkov:

Kategória 4: 70 € (lístky za bránky, dolné a horné podlažie)
Kategória 3: 160 € (lístky za bránky)
Kategória 2: 320 € (lístky v rohoch)
Kategória 1: 420 € (lístky oproti hracej ploche, na úrovni striedačiek)

Doprava 

Ten, kto si chce užiť pravú nefalšovanú ukrajinskú atmosféru, sa vyberie do Kyjeva vlakom. Netreba sa toho vôbec báť. Vnútroštátne vlaky medzi veľkými mestami majú proeurópsku kvalitu a lôžkové kupé ponúka výbornú možnosť, ako sa  v kľude vyspať a ráno vstať priamo v dejisku finále.

Východiskovými bodmi pre cestu do Kyjeva môžu byť hraničné mestá Čop a Užhorod. Aj v prípade vlaku platí, čím vyššia kvalita, tým vyššia cena. V prípade, ak chcete byť v kupé dvaja, tak zaplatíte za jednosmerný lístok do Kyjeva zhruba 50 €. Za najnižšiu kategóriu, ktorou je plackartnyj, zaplatíte pri ceste z Užhorodu ani nie 5 €. Musíte byť však pripravený na to, že v otvorenom vozni s vami bude hneď niekoľko ďalších cestujúcich.

Lístky na vlak odporúčame kupovať s predstihom. Urobiť tak môžte na stránke ukrajinských železníc. Neodporúčame kupovať lístky na vlak ukrajinských železníc prostredníctvom slovenských prepravných spoločností z dôvodu, že zbytočne niekoľkonásobne preplatíte cenu lístku.

Ceny jednosmerných lístkov na trase Užhorod – Kyjev: 

Plackartnyj: cca 5 €
Kupé 4 osoby: cca 10 €
Kupé 2 osoby: cca 50 €

Ubytovanie 

Ak si chcete predĺžiť svoj pobyt v Kyjeve, neváhajte a využite túto možnosť. Hlavné mesto Ukrajiny ukrýva mnoho zaujímavého. V Kyjeve sa ubytujete bez problémov za jednocifernú sumu. Pre výber ubytovania môžete využiť stránku booking.com.

Share Button

Pridaj komentár