Ferguson je stále vo vážnom stave: Jeho rodina prosí o rešpektovanie súkromia!

MANCHESTER – Legendárny futbalový tréner Sir Alex Ferguson zostáva naďalej vo vážnom stave v Kráľovskej nemocnici v Salforde, kde cez víkend pre krvácanie do mozgu podstúpil urgentnú operáciu. Informoval o tom web The Irish Times. Sedemdesiatšesťročného rodáka z Glasgowa v sobotu previezli sanitkou z jeho domu vo Wilmslowe najprv do obvodnej nemocnice v Macclesfielde a neskôr v policajnom sprievode do Salfordu.

Klub Manchester United, kde Ferguson zväčša mimoriadne úspešne trénoval 27 rokov (1986-2013), ani nemocnica v nedeľu neposkytli žiadne oficiálne vyhlásenie o stave pacienta. “Procedúra prebehla veľmi dobre, no istý čas bude potrebovať intenzívnu starostlivosť pre úplné zotavenie. Jeho rodina prosí o rešpektovanie súkromia,” referovali ešte v sobotu oficiálne kanály manchesterského klubu, ktorý neskôr na twitteri zverejnil odkaz pre Fergusona so správami od jeho niekdajších “hviezdnych” zverencov. Skoré uzdravenie mu zaželali Edwin van der Sar, Peter Schmeichel, Michael Carrick, Wayne Rooney, Eric Cantona, Cristiano Ronaldo či Ruud van Nistelrooy.

Viacero pozitívnych správ mu na diaľku poslali aj trénerskí kolegovia Arséne Wenger, José Mourinho či Pep Guardiola. S posledným menovaným, ktorý vedie konkurenčný Manchester City, sa pred dvomi týždňami stretol na večeri, kde mu zablahoželal k zisku majstrovského titulu v tohtosezónnej edícii Premier League.

Alex Ferguson ukončil aktívnu trénerskú činnosť v roku 2013, “červených diablov” priviedol k trinástim anglickým titulom. Trikrát triumfoval aj v škótskej lige s Aberdeenom.

 

Share Button

Pridaj komentár