Dvadsiatka by sa vraj mohla zlúčiť so Žilinou. Paukovčeka to šokovalo

Projekt slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov by sa od nasledujúcej sezóny mohol zlúčiť s tímom najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy MsHK Žilina. Informuje o tom sobotňajšie vydanie denníka Šport.

Projekt centralizovanej prípravy reprezentačnej „dvadsiatky“ funguje od roku 2007. Prvých päť rokov sa mladí reprezentanti pripravovali v Púchove, v rokoch 2012–2016 bola domovom „dvadsiatky“ Bratislava a uplynulé dve sezóny strávil tím v Piešťanoch, odkiaľ podľa Športu mieri do Žiliny.

Na severe Slovenska by mohli mladíci utvoriť s tamojšími „vlkmi“ spoločné družstvo, ktoré by viedli kouči Ernest Bokroš s Pavlom Paukovčekom. Trénera žilinských „vlkov“ Paukovčeka podľa Športu táto informácia šokovala.

„Ak by k zlúčeniu klubov naozaj došlo, musel by som sa podriadiť vyšším záujmom a stať sa kolegom Ernesta Bokroša. Ten by mal zrejme na starosti časť hráčov z dvadsiatky, ja žilinských hokejistov,“ uviedol Paukovček.

Zlúčenie „dvadsiatky“ a žilinského klubu môže vyvolať vlnu nesúhlasu u iných účastníkov Tipsport ligy. So zmenou pôsobiska „dvadsiatky“ nie je stotožnený ani konateľ piešťanského klubu prevádzkujúceho tamojší zimný štadión Jaroslav Lušňák.

„Ak by sme od apríla vedeli o týchto plánoch, dokázali by sme sa lepšie pripraviť. Ak sa potvrdí presun do Žiliny, bude to pre nás likvidačný zásah,“ priznal pre Šport J. Lušňák.

Share Button