Craig Ramsay: Pred MS som veľmi nervózny

Po poslednom súboji na turnaji sa rozrozprával aj o tom, koľko hráčov z víkendového výberu má šancu dostať sa do záverečnej nominácie na majstrovstvá sveta.

 

„Bol som spokojný so všetkými hráčmi. To je jedna z výborných vecí… Videli sme tu opäť veľa nových chalanov, ktorí hrali dobre. Všetci šancu ešte dostanú, ale o záverečnú nomináciu bude veľmi tvrdý boj,“ vravel 67-ročný Kanaďan.

Kaufland Cup tak ostal domácemu tímu, ktorý sa už pomaly začína rysovať. Pred májovými majstrovstvami sveta však začína stúpať aj hokejová horúčka. Na trénera Slovákov zatiaľ nedoľahla. Profesionál, s dlhoročnými skúsenosťami ako kouč NHL, si niečo podobné ani nepripúšťa.

„V hokeji pôsobím už dlhú dobu,“ pousmial sa Ramsay. „Trénoval som tím aj vo finále Stanley Cupu. Tlak je na mne v každom zápase. Vždy sa snažím robiť veci čo najlepšie. Aj žene doma hovorím, že by som chcel mať aspoň jeden deň voľný, aby som sa tým tak nezaoberal. Ale to sa nedeje. Svetový šampionát bude veľmi náročný. Nemôžem však mať pred ním obavy. Musím robiť svoju prácu čo najlepšie. To je všetko, čo mám.“

Hoci je Craig Ramsay obrovský profesionál, po turnaji priznal, že bol veľmi spokojný s predvedenou hrou celého tímu. Zároveň však tvrdil, že v tvrdej práci treba pokračovať.

Hráčom som povedal, že majú byť hrdí na to, čo dokázali, ale upozornil som ich, že si musia pamätať, ako to dokázali. Nikdy nie ste úplne spokojný. Keď spravíte nejaký krok vyššie, vždy je ďalší, ktorý treba urobiť. Keď sa posuniete, dá sa posunúť ešte ďalej,“ zdôraznil kormidelník, ktorý po zápase vyzdvihol aj výkony tria Buček, L. Hudáček a Puliš.

„Všetci traja sú veľmi talentovaní. Je veľmi príjemné vidieť mladých hráčov ako Buček, hrať tak dobre. Dal pekné góly. Všetci sú to ale vyspelí a inteligentní hokejisti. Potrebujeme hrať s takýmto sebavedomím čo najviac,“ dodal na záver Ramsay.

Share Button