Chceli ho aj Liverpool či Chelsea. Slovenský mladík podpísal zmluvu s Manchestrom United!

Jeden z najväčších slovenských futbalových talentov súčasnosti, 15-ročný stredopoliar Martin Šviderský (nar. 4. októbra 2002), spojil najbližšie obdobie svojej kariéry s anglickým Manchestrom United.

Mladý, ešte iba 15-ročný stredopoliar Martin Šviderský, sa stal novou tvárou mládežníckych výberov „červených diablov“, ktorí rodáka z Vranova nad Topľou získali po bitke s viacerými nemenej známymi klubmi.

Klub zo štadióna Old Trafford túto informáciu zatiaľ ešte oficiálne nepotvrdil, avšak na sociálnej sieti Twitter sa už objavila aj fotografia, na ktorej mimoriadnou technikou vybavený mladík podpisuje v tréningovom centre 20-násobného majstra Anglicka zmluvu.

Nová posila! Manchester United skompletizoval príchod 15-ročného slovenského stredopoliara Martina Šviderského,“ uvádza jedno z fanúšikovských kont Manchestru United.

Informáciu pre sport.sk potvrdil aj samotný hráč, pre ktorého je tento krok veľkým míľnikom v kariére : „Pre mňa to veľa znamená a som veľmi rad, že som sa stal súčasťou tohto klubu. Mojím cieľom teraz je, ako aj pre každého hráča, postupne sa prepracovať do A-mužstva. Aj keď je to pre mňa a moju rodinu veľký úspech, ešte stále je predo mnou mnoho rokov ťažkej driny,“ uvedomuje si Šviderský.

 

Martin Šviderský, ktorého materským klubom je 1. FC Tatran Prešov, vo svojej stále ešte krátkej kariére zažil toho už teraz poriadne veľa.

Hral za celú paletu tých najslávnejších klubov na Britských ostrovoch ako Chelsea, Manchester City, United, Liverpool FC, West Ham United a posledne bol členom akadémie londýnskeho Arsenalu v gréckom Solúne. Obliekal aj dres škótskeho Celticu Glasgow či francúzskeho AS St. Etienne, kam ho odporúčila legenda slovenského futbalu Ľubomír Moravčík.

A hoci má Šviderský ešte len 15 rokov, dorozumie sa štyrmi jazykmi. Konkrétne anglicky, francúzsky, nemecky a grécky.

V mládežníckych kategóriach Manchestru United sa stretne s ďalším veľkým talentom slovenského futbalu brankárom Alexom Fojtíčkom (18), ktorý stojí medzi tromi žrďami výberu do 18 rokov.

Zdroj: sport.aktuality.sk

Share Button

Pridaj komentár