Futbalisti Juventusu Turín prehrali v stredajšom šlágri 4. kola H-skupiny Ligy majstrov 2018/2019 doma s Manchestrom United 1:2. Nevyužili tak šancu na postup do osemfinále, na ktorý im stačila aj remíza.

Juventusu stačilo na postup v súboji s United neprehrať, no dva góly v záverečnej päťminútovke znamenali jeho prehru 1:2.

Domáci pritom boli aktívnejší a brankár Manchestru David de Gea v 34. minúte s námahou zlikvidoval tečovanú strelu Juana Cuadrada, už o minútu neskôr po Ronaldovej prihrávke trafil Sami Khedira pravú žrď bránky hostí.

Päť minút po zmene strán zachránila United opäť konštrukcia bránky, Paul Dybala trafil ľavačkou do brvna. Taliansky šampión sa dočkal v 65. minúte – Leonardo Bonucii našiel dlhým pasom Ronalda a ten parádnym volejom poslal Juventus do náskoku. Juan Mata v 86. minúte z priameho kopu vyrovnal a v 90. minúte zariadil nečakaný obrat vlastný gól Alexa Sandra.

H-skupina:

JUVENTUS TURÍN – MANCHESTER UNITED 1:2 (0:0)

Góly: 65. C. Ronaldo – 86. Mata, 90.+ Alex Sandro (vlastný).

Zostavy:

Manchester United: De Gea – A. Young, Lindelöf, Smalling, Shaw – A. Herrera (79. Mata), N. Matič, Pogba – Lingard (70. Rashford), A. Sanchéz (79. Fellaini), Martial

Juventus Turín: Szczesny – De Sciglio (83. Barzagli), Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – S. Khedira (61. Matuidi), Pjanič, Bentancur – Cuadrado, Dybala, C. Ronaldo

Viktoria Plzeň v základnej zostave s dvoma slovenskými stredopoliarmi Patrikom Hrošovským a Romanom Procházkom utrpela debakel s lídrom G-skupiny Realom Madrid 0:5.

Plzeň začala proti Realu nebojácne a už v 9. minúte po prudkej prihrávke Hrošovského do šestnástky z ľavej strany tečoval Nacho loptu do brvna vlastnej bránky.

Potom ale spustili hostia uragán cez deravú obranu súpera a už do prestávky štyrikrát gólovo udreli. Osťartoval to v 21. minúte Karim Benzema, ktorý vyzvŕtal obrancov a pomedzi nohy brankára Aleša Hrušku otvoril skóre.

Už o dve minúty nekôr sa hlavou po rohovom kope presadil Casemiro, rovnakou hlavou zvýšil Benzema na 3:0 a skazu Viktorie pred odchodom do kabín zavŕšil Garteh Bale. V druhom polčase pridal piaty gól Realu Toni Kroos.